7 راه برای کسب درآمد غیرفعال یا (passive) با کریپتو

در امد با کریپتو1
فهرست مطالب

کسب درآمد غیرفعال با کریپتو فقط یک رویا نیست. همه ی پذیرندگان کریپتو حتی کسانی که با ماینر، بیت کوین استخراج می کنند باید به طور جدی به کسب درآمد غیر فعال توجه کنند. در زمانی که کریپتو در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است و پروژه‌های مالی با پشتوانه رمزنگاری بیشتری در حال ظهور هستند، کاربران عادی باید بدانند که چگونه با موفقیت در این دریای جدید از فرصت‌ها حرکت کنند.

کسب درآمد غیرفعال با کریپتو یک هدف واقعی است

هزینه “فرصت” موضوع مهمی برای همه ی انواع سرمایه گذاران است. مانند فرصت برای منابع مالی که استفاده نمی شود و از بسیاری جهات هدر می رود. به همین ترتیب، سرعت هدر رفتن برای سرمایه‌گذاری منابع، در اغلب سرمایه‌گذاران، به‌ویژه افراد در دنیای ارزهای دیجیتال را گهگاهی با مشکل مواجه می‌کند.

این اتفاق برای بسیاری از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال رخ می دهد. تجارت و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال می تواند بسیار سودآور باشد ، اما همچنین بسیار وقت گیر است. سودآوری بخش کوچکی به دلیل نوسانات بازار نیست. این می تواند برای سرمایه گذاران استرس ایجاد کند. همه اینها به دلیل نیاز دائمی کاربران به ردیابی نمونه کارها و تلاش برای استفاده از فرصت ها است. مدیریت این نوع نظام اقتصادی کار آسانی نیست.

بسیاری از سرمایه گذاران نمی دانند که ارزهای دیجیتال می توانند درآمد غیرفعال ایجاد کنند . تنها استراتژی بسیاری از سرمایه گذاران خرید بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال است. سپس منتظر می مانند تا ارزش این دارایی ها افزایش یابد. از نظر تاریخی، این منطق در برخی مواقع صحیح بودن را ثابت کرده است. با این حال، این بدان معناست که آن وجوه مسدود شده است. در همین دوره، این سرمایه گذاران می توانستند توانایی های مالی خود را بسیار افزایش دهند. آنها ترجیح دادند این کار را نکنند.

انتخاب هوشمندانه برای کسب درآمد غیرفعال

درآمد غیرفعال مستقیماً از مالکیت دارایی های دیجیتال شما به دست می آید. این شامل هیچ تلاش مستمری نیست . در عوض، لازم است که کاربران در شروع سفر خود چند انتخاب هوشمندانه داشته باشند. این سیستم مشابه ترکیب سود، سرمایه گذاری مجدد سود سهام، یا اجاره املاک سرمایه گذاری است. درآمد غیرفعال کریپتو در سال 2023 امکان پذیر است زیرا بازار شامل پروژه های زیادی است که به دنبال رقابت با بخش مالی سنتی هستند.

چرا دارایی های رمزنگاری شما باید برای شما کار کند؟

داشتن پول در حالت بیکار هرگز ایده خوبی نیست . مردم معمولاً با تورم مجبور می شوند پول نقد خود را به یک دارایی با ارزش تبدیل کنند . یا حداقل باید در نظر بگیرند. در حالی که برخی از افراد سرمایه گذاری می کنند، برخی دیگر احساس می کنند این کار بسیار خطرناک است.

سهام اغلب یک پیشنهاد مخاطره آمیز است و دانش پیش زمینه زیادی از این موضوع را شامل می شود. بسیاری از مردم دارایی های غیرمنقول مانند املاک و مستغلات را خریداری می کنند تا با اجاره به درآمد منفعل برسند. این یک ایده عالی است. با این حال، مدیریت این منابع با مشکلات دیگری همراه است. فرهنگ رمزنگاری همیشه پذیرندگان را تشویق به کسب درآمد از دارایی های موجود نمی کرد. با این حال، ویژگی های نقدینگی و تمرکززدایی می تواند کمک زیادی به انجام این کار کند. پروتکل های مالی غیرمتمرکز ( DeFi ) به دنبال تغییر چشم انداز ارزهای دیجیتال بودند. درآمد غیرفعال را پردرآمدتر و آسان تر از همیشه کرد. این فرصت ها بسیاری از سرمایه گذاران را متقاعد کرد. بیایید نگاهی بیشتر به روش‌هایی بیندازیم که هر علاقه‌مند به رمزنگاری می‌تواند برای کسب درآمد غیرفعال از دارایی‌های دیجیتال خود با آن‌ها سازگار شود.

نحوه کسب درآمد غیرفعال با ارز دیجیتال

برای کسب درآمد غیرفعال از ارزهای دیجیتال روش‌های متعددی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. هر یک فرصت های منحصر به فرد و همچنین چالش هایی را ارائه می دهند که باید در نظر گرفته شوند. برخی از آنها سود بیشتری نسبت به دیگران دارند. با این حال، در پایان روز، اگر به درستی اجرا شود، هر استراتژی می‌تواند سود ارز دیجیتالی را که بدون تلاش به دست آورده‌اید، به شما ارائه دهد.

بازده وام دهی و ییلد فارمینگ( درباره ی ییلد فارمینگ در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد) شاید محبوب ترین راه برای کسب درآمد غیرفعال با کریپتو باشد. هر دو شامل ارائه برخی از دارایی های دیجیتال شما، برای مدت زمان کمی، برای یک پروژه رمزنگاری است. در ازای آن، هزینه ای متناسب با مبلغی که وام داده اید دریافت خواهید کرد.

سایر استراتژی های درآمد غیرفعال

ماینینگ یکی دیگر از روش های محبوب است. استکینگ کریپتو روش دیگری برای استفاده از دارایی های دیجیتال شماست. بیایید حساب های پس انداز رمزنگاری را نیز فراموش نکنیم . این شرکت‌های رمزنگاری بازدهی را برای کسانی که تصمیم به واریز وجوه به حساب‌ها دارند فراهم می‌کنند.

گزینه های درآمد غیرفعال در اینجا متوقف نمی شوند. همچنین برنامه های وابسته و ایردراپ هایی وجود دارند که ارزش کاوش را دارند. اجرای یک گره لایتنینگ ممکن است گزینه ای برای کسانی باشد که به جنبه های فنی مرتبط با فناوری بلاک چین نیز علاقه مند هستند. کاربران همچنین می توانند توکن های سود سهامی را خریداری کنند که سهمی در یک شرکت برای آنها فراهم می کند. همه اینها گزینه هایی هستند که ارزش بررسی دارند. همه آنها نیاز به بررسی خوبی دارند.

به منظور صرفه جویی در برخی از کارهای تحقیقاتی، ما لیستی از سودآورترین استراتژی ها را جمع آوری کرده ایم . بیایید به آنها نگاه کنیم و بررسی  کنیم که هر کدام چگونه می توانند برای شما درآمد ارزهای دیجیتال به دست آورند.

7 راه برای کسب درآمد غیرفعال با ارزهای دیجیتال

1) استیکینگ

اثبات سهام یک مکانیسم اجماع بلاک چین است. این به شرکت کنندگان شبکه توزیع شده اجازه می دهد تا در مورد داده های جدید اضافه شده به بلاک چین به توافق برسند.

از بسیاری جهات، استیکینگ خالص ترین شکل کسب درآمد غیرفعال از ارزهای دیجیتال است و در طول زمان می تواند سود بالایی برای کاربران داشته باشد.

در روش استیکینگ درآمد چگونه اتفاق می افتد

بلاک چین ها به شبکه های باز و غیرمتمرکز اجازه می دهند که شرکت کنندگان را قادر می سازد به فرآیند حاکمیت بپیوندند. این در تأیید تراکنش ها دخیل است. این مهم است زیرا نیاز به وجود مقامات مرکزی مانند بانک ها را از بین می برد. بلاک چین ها می توانند شرکت کنندگان را به صورت تصادفی انتخاب کرده و آنها را به رتبه اعتبار رسان ارتقا دهند. به نوبه خود، آنها برای تلاش خود پاداش دریافت می کنند.

به‌جای «ماینرها» که پاداش‌های بلاک جدیدی مانند Proof-of-Work (PoW) دریافت می‌کنند، اعتبارسنجی‌ها پاداش‌های بلوک جدیدی را در Proof-of-Stake (PoS) دریافت می‌کنند . در حالی که اعتبار سنجی ها به سخت افزار پرهزینه نیاز ندارند، آنها باید به اندازه کافی توکن داشته باشند تا برای بلوک بعدی در زنجیره واجد شرایط باشند.

میزان درآمد شما از استیکینگ تا حد زیادی به خود توکن بستگی دارد. ارزش توکن‌هایی که قرار می‌گیرند می‌تواند در طول زمان افزایش یابد. از نظر تاریخی، این اتفاق در مناسبت های مختلف رخ داده است. این نیز مقدار مشخصی از ریسک را در بر می گیرد. اگر ارزش توکن کاهش یابد، درآمد شما نیز کاهش می یابد. انتخاب های درست در ابتدا می تواند تا حد زیادی به شانس موفقیت شما کمک کند.

نحوه طراحی استکینگ

اساسا، اعتبار سنجی ها در ازای مشارکت خود در اعتبار شبکه، پاداش هایی را در وجوه شرط بندی شده دریافت می کنند. این مکانیسم اعتبار سنجی به عنوان اثبات سهام (Proof-of-Stake) شناخته می شود. این به دارندگان (کسانی که در درازمدت در آن هستند) اجازه می دهد تا درآمد غیرفعالی کسب کنند.

سیستم های زیادی وجود دارند که اعتبار سنجی را انتخاب می کنند. آنها را می توان به روش های مختلف استفاده کرد. برخی از شبکه های بلاک چین نیاز دارند که کاربران منابع مالی را واریز یا متعهد کنند. یک بلاک چین اعتبار سنجی ها را از میان مجموعه ای از کاربرانی انتخاب می کند که مقدار مشخصی از دارایی دیجیتال بومی آن را به اشتراک گذاشته اند.

استیکینگ کریپتو راهی عالی برای کسب جوایز کریپتو است. همچنین این یک راه عالی برای حمایت از فلسفه پشت فناوری بلاک چین است. تمرکز بر سهام یک استراتژی عالی برای پذیرندگان بلندمدت رمزارز است. حتی در سال 2023، این می تواند بسیار سودآور باشد.

استیکینگ روی زنجیره در مقابل سطح برنامه

به زبان ساده استیکینگ عمل قفل کردن ارز رمزنگاری شده، برای به دست آوردن ارز دیجیتال بیشتر است. این معمولاً بر روی زنجیره سطح پروتکل انجام می شود، اما می تواند در سطح برنامه نیز تسهیل شود. اثبات سهام بلاک چین به شما این امکان را می دهد که ارز دیجیتال خود را به یک برنامه کامپیوتری به نام قرارداد هوشمند سپرده گذاری کنید.

این به شما این حق را می‌دهد که با پردازش تراکنش‌ها یا بلاک‌های موجود در بلاک چین، ارز دیجیتال بومی یک پروتکل را به دست آورید . اتریوم 2.0 و پروتکل های Polkadot این شکل از سهام را ارائه می دهند.

برنامه ها و پروتکل های ساخته شده بر روی یک بلاک چین نیز امکان سهامداری را فراهم می کنند. اگرچه آن‌ها بلاک چین‌های بومی خود را ندارند، پروتکل‌های ساخته شده بر روی اتریوم مانند Chainlink و Graph سهام را ارائه می‌کنند. اینها همچنین راه های عالی برای کسب درآمد غیرفعال با کریپتو هستند.

بخش دوم این مقاله به زودی در این سایت قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button