معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج یا ماینینگ

فهرست مطالب

استخراج یکی از مشهورترین روش‌های ممکن برای تولید پول با استفاده از رمز ارز است. اما به مرور زمان، سودآوری با این کار کم و بیش، کمتر از قبل می‌شود. از این رو شناخت بهترین ارزهای دیجیتال که ارزش استخرج دارند یکی از ضروریات است.

با وجود گذشت زمان استخراج همچنان به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی در دنیای رمزی به حساب می‌آید. یکی از دلایل این مسأله همان ضرورتی است که باید بلاک‌چین همچنان کار کند و دلیل دیگر آن هم این است که برخی از افراد به این کار وابسته شده و تقریباً آن را می‌پرستند. استخراج، یکی از کارهایی است که مشتاقان آن را انجام می‌دهند، حتی اگر سودی هم برای آن‌ها در بر نداشته باشد. اما در هر صورت، این‌ها به آن معنی نیست که استخراج رمزارزها سودآور نیست یا حتی ساده است.

استخراج رمزارز چیست؟

همان‌گونه که پیش از این هم در برخی از نوشته‌های خود در خصوص استخراج بهترین ارزهای دیجیتال نکاتی را عنوان کردیم، متأسفانه در این کار چیزهایی مانند کلنگ و الماس وجود ندارد. اما خوشبختانه برای این کار نیازی نیست که هیچ کار یدی انجام بدهید تا بتوانید به خزانه‌ای دست پیدا کنید که ارزشمندتر از درخشان‌ترین سنگ‌های قیمتی، یعنی همان رمزارزها است.

به طور ساده و خلاصه این‌که استخراج رمزارز، در واقع عبارت است از فرآیند حل معادلات ریاضی پیچیده به منظور اعتبارسنجی تراکنش‌های رمزی. استخراج رمزارزهای مختلف نیز با هم متفاوت است: در صورتی که یک الگوریتم اثبات کار (PoW) برای هش وجود داشته باشد، شما مجبور خواهید شد تا برق زیادی مصرف کنید و هزینه‌های زیادی را برای این کار پرداخت کنید.

همچنین، باید تجهیزات بسیار عالی و درجه یک برای استخراج در اختیار داشته باشید. در رمزارزهای مبتنی بر اثبات سهام (PoS) نیز شما باید مقادیر زیادی از رمز مورد نظر را در اختیار داشته باشید: هر چه سهم بیشتری داشته باشید، بیشتر سود می‌کنید. به همین دلیل است که به آن، اثبات سهام یا PoS گفته می‌شود.

 چگونه می‌توانید رمزها را استخراج کنید؟

رمزها را بر اساس سخت‌افزار مورد استفاده به سه دسته تقسیم‌بندی می‌کنند. در ادامه به بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم:

۱) استخراج ASIC

ماینر ASIC یا ماینر مدار یکپارچه ویژه اپلیکیشن، شاید تا کنون کمتر از سایر موارد به عنوان پربازده‌ترین سخت‌افزار برای استخراج رمزهای موجود شناخته شده باشد. ASICها بر خلاف CPU یا GPUها تنها برای یک هدف طراحی شده‌اند. ماینرهای ASIC ماهیتاً برای استخراج یا حل مسائل پیچیده ریاضی تولید شده‌اند و با استفاده از آن‌ها می‌توان بلاک‌چین را اعتبارسنجی کرده و امن ساخت.

معمولاً بیشتر ماینرهای ASIC به منظور استخراج رمزارزهای خاص طراحی و تولید شده‌اند. اما برخی از این ASICها برای تمامی سکه‌ها با الگوریتم یکسان مناسب هستند: به عنوان مثال، با استفاده از ASICهای سازگار با Scrypt، نه تنها می‌توان DOGE استخراج کرد، بلکه می‌توان از آن‌ها برای استخراج لایت‌کوین و سایر رمزارزهای Scrypt نیز استفاده نمود.

ASICها معمولاً خیلی گران نیستند و قیمتی بین 300 تا 500 دلار دارند. ماینرهای ASIC نسبت به بهترین ماینرهای CPU و GPU در حدود 100،000 برابر بازده و نرخ هش بیشتری دارند. این سخت‌افزارها دارای توان استخراج بسیار بالایی هستند. اما یکی از نقطه‌ضعف‌های ASIC این است که برای تمامی رمزارزها ساخته نشده‌اند. علاوه بر این، بر خلاف دو نوع تجهیزات دیگر برای استخراج، ASICها قابل ارتقا نیستند  و عمر آن‌ها هم زیاد نیست.

۲) استخراج با GPU

GPU یا واحد پردازشگر گرافیکی، اساساً یک کارت گرافیک است که از آن برای مشاهده فیلم یا انجام بازی بر روی رایانه‌ها استفاده می‌کنیم. از این کارت می‌توان برای استخراج رمزارزها نیز استفاده نمود.

بازده استخراج با استفاده از GPU به اندازه ASIC نیست. هر چند که باز هم نرخ هش در این دستگاه‌ها زیاد است. قیمت این تجهیزات نیز نسبتاً بیشتر است. اما این تجهیزات انعطاف‌پذیری بیشتری را در اختیار ماینر قرار می‌دهند و با استفاده از یک دستگاه واحد می‌توان رمزارزهای مختلفی را استخراج نمود. علاوه بر این، استخراج‌کنندگان می‌توانند از GPU برای کارهایی به غیر از استخراج هم استفاده کنند. این کارت‌ها تجهیزاتی هستند که افراد، معمولاً از قبل هم در اختیار دارند.

از سوی دیگر، هر چند که بیشتر مردم از قبل GPU هم در اختیار دارند، اما احتمالاً رایانه‌های آن‌ها برای استخراج چندان قوی نیست و استفاده از GPU این رایانه‌ها برای استخراج چندان سودآور به نظر نمی‌رسد. بنابراین، نه تنها باید برای خرید یک GPU هزینه کنید، بلکه باید رایانه‌ای را هم خریداری کنید که بتواند از آن پشتیبانی کند. علاوه بر این، با توجه به این‌که مصرف برق GPUها بسیار زیاد است، هزینه‌های نگهداری برای ماینرهایی که از GPU استفاده می‌کنند هم خیلی زیاد است.

شما برای استفاده از GPU (یا CPU)، نه تنها باید یک ترکیب سخت‌افزار و کیف‌ پول در اختیار داشته باشید، بلکه باید یک نرم‌افزار سازگار برای استخراج هم داشته باشید.

۳) استخراج با CPU 

CPU یا واحد پردازشگر مرکزی، یکی از قدیمی‌ترین و از رده خارج‌ترین سخت‌افزارهای مخصوص برای استخراج است. شما با استفاده از ماینرهای CPU می‌توانید از توان پردازش رایانه خود برای استخراج رمز استفاده کنید.

استفاده از CPU برای استخراج، نه تنها بسیار کند و کم‌بازده است، بلکه می‌تواند به سخت‌افزار رایانه شما نیز آسیب برساند. سودی که شما با استخراج به وسیله CPU به دست می‌آورید، در بیشتر موارد بسیار اندک است و ارزشمند نیست.

استخراج به وسیله CPU با استفاده از موبایل هم امکان‌پذیر است، اما قطعاً ارزشمند نیست. با این کار، باری بیش از حد بر روی دستگاه شما وارد می‌شود، برق زیادی مصرف شده و دمای دستگاه شما بیش از اندازه بالا می‌رود و به آن آسیب وارد می‌شود. همه این مصیبت‌ها فقط اندکی سود را برای شما حاصل می‌نماید.

در هر صورت، استخراج با استفاده از CPU و موبایل، گزینه خوبی برای تجربه است و برای کسب سود مناسب نیست. دلیل این امر هم آن است که برای این کار نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه ندارید. اگر این کار را می‌کنید، باید سعی کنید رمزارزی را انتخاب کنید که استخراج آن زیاد سخت نباشد و توان محاسباتی زیادی را هم نیاز نداشته باشد.

بهترین ارزهای دیجیتال

روش‌های استخراج رمز

استخراج رمزارزها و بهترین ارزهای دیجیتال را علاوه بر سخت‌افزار مورد استفاده برای استخراج آن‌ها، می‌توان بسته به روش مورد استفاده برای استخراج سکه‌ها به سه زیردسته تقسیم‌بندی نمود.

۱) استخراج تنهایی

همان‌گونه که از نام آن بر می‌آید، استخراج تنهایی به این معنا است که ماینر به تنهایی اقدام به استخراج می‌کند و از هیچ کسی کمک نمی‌گیرد. این کار می‌تواند هر چیزی باشد. از سکه‌های مزرعه تازه‌کاران بر روی یک گوشی موبایل تا عملیات استخراج در مقیاس‌های خیلی بزرگی که حاوی انبارهایی مملو از ریگ‌های استخراج هستند.

مگر در حالتی که در حالت دوم قرار داشته باشید، این روش استخراج برای شما هیچ سودی ندارد یا شاید سود خیلی کمی داشته باشد.

۲) استخراج در استخر

در این حالت، از توان جمعی چندین دستگاه مختلف استفاده می‌شود که با یکدیگر کار می‌کنند تا یک بلوک را استخراج کنند. هر چند در این روش، هزینه‌ها و مصرف برق کمتر می‌شود، اما سود کمتری هم به دست می‌آید. زیرا پاداش استخراج بلوک بین تمامی کسانی که در استخر حضور دارند، تقسیم می‌شود. شما برای استخراج در استخر باید ریگ استخراج خود را داشته باشید.

استخرهای استخراج زیادی وجود دارند. توصیه می‌کنیم که قبل از پیوستن به این استخرها به خوبی در خصوص آن‌ها تحقیق کنید.

۳) استخراج در ابر

در استخراج ابری، شما دیگر نیازی ندارید تا یک ریگ استخراج برای خود داشته باشید یا پول برق پرداخت کنید. در صورتی که از این روش استفاده کنید، در واقع ریگ استخراج شخص دیگری را کرایه می‌کنید و بخشی از سودی که به دست می‌آورید را هم به او پرداخت می‌کنید. بر عکس، اگر از قبل یک ریگ استخراج دارید، می‌توانید آن را کرایه دهید تا بخشی از هزینه‌های مختلف شما به شما بر گردد. اما در این حالت، سود شما هم کمتر خواهد شد.

معمولاً ماینرهایی که کرایه می‌کنید، متعلق به شرکت‌های استخراج بسیار بزرگی هستند. هزینه‌های این شرکت‌ها نسبت به کسانی که یک یا دو ریگ استخراج در اختیار دارند، کمتر است. همانند آن‌چه در استخرهای استخراج هم وجود دارد، در استخراج ابری هم شما نمی‌توانید تمامی پاداش‌های مربوط به بلوک را دریافت کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

اکنون که نگاهی به استخراج رمزارزها و نحوه انجام آن‌ها انداختیم، در ادامه توضیح می‌دهیم که بهترین رمزارزها برای استخراج کدام‌ها هستند.

بهترین ارزهای دیجیتال از منظر سودآوری

اصلی‌ترین چیزی که مردم برای استخراج به آن توجه می‌کنند، سودآوری است. البته ماینرهای تازه‌کار ممکن است در خصوص این شاخص سوء تأبیر داشته باشند. این موضوع فقط به قیمت سکه بر نمی‌گردد.

شما همچنین باید به هزینه‌های مرتبط با اجرای یک ریگ استخراج برای رمزارز مورد نظر خود نیز توجه کنید. همچنین، باید در نظر داشته باشید که چه مقدار از آن در هر روز باید استخراج کنید تا توان پرداخت برای آن را داشته باشید و این‌که چه تعداد بلوک باید استخراج کنید تا سودی به دست آورید و سایر موارد مشابه را نیز باید در نظر بگیرید.

یکی از روش‌های خوب برای محاسبه سودآوری و شناخت بهترین ارزهای دیجیتال برای عملیات استخراج در آینده، استفاده از ماشین‌حساب استخراج است. رمزی که قصد استخراج آن را دارید، سخت‌افزار خود، توان هش و سایر موارد دیگر را وارد کرده و ببینید که چه مقدار سود بالقوه می‌توانید در هر روز به دست آورید.

البته به جای این‌ کار می‌توانید از وب‌سایت‌هایی مانند whattomine.com استفاده کنید و ببینید که در حال حاضر، چه سکه‌هایی بیشترین پاداش را به ازای هر بلوک به شما می‌دهند و ارزشمندتر هستند. اما اگر سود زیادی را هم مشاهده کردید، سریع اقدام نکنید. زیرا استخراج یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است. با توجه به این‌که نوسانات زیادی در بازار رمزها وجود دارد، آن چیزی که امروز ممکن است سودآور به نظر برسد، فردا می‌تواند برای شما زیان در پی داشته باشد.

در ادامه، در خصوص سودآورترین رمزارزها سخن خواهیم گفت. لطفاً توجه داشته باشید که تمامی قیمت‌ها و ارزش بازارهایی که در این‌جا بیان شده است، مربوط به تاریخ  21/21/07 است.

۱) اتریوم (ETH)

زمان بلوک : ۱۳ ثانیه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU, CPU

دومین رمزارز محبوب و سکوی پرتاب قراردادهای هوشمند اولیه، همین رمزارز است که مردم برای استخراج خود انتخاب می‌کنند. اما در شرایط عادی، بیشتر مردم سعی می‌کنند تا یک رمزارز مشخص و در واقع، سودآورترین رمزارز ممکن را انتخاب کنند. یک دلیل برای این کار، آن است که پاداش‌ها نصف یا سه برابر و … می‌شود و دلیل دیگر هم آن است که یک سکه سریع‌تر به بیشترین مقدار عرضه آن می‌رسد.

در اتریوم از یک تابع هش مبتنی بر اثبات کار به نام Ethash استفاده می‌شود. در خصوص این رمزارز، اگر در یک استخر حضور نداشته باشید یا از استخراج ابری هم استفاده نکنید، باز هم می‌توانید سود به دست آورید. در اتریوم، حتی اگر به صورت تنهایی هم بتوانید پاداش کامل به ازای استخراج بلوک به دست آورید، باز هم این کار ایده خوبی نیست. اما ETH هم مزایای بیت‌کوین را دارد. به این معنا که می‌توانید کم و بیش مطمئن باشید که این رمزارز تا چند سال آینده همچنان قدرتمند باقی خواهد ماند.

با توجه به این‌که استخراج اتریوم سودآورتر از بیت‌کوین است، این رمزارز همچنان جایگاه خود را در فهرست ما به عنوان یکی از سودآورترین رمزارزها برای استخراج دارد. در هر صورت، اگر قصد دارید که با استفاده از اتریوم به سود دست پیدا کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به استخرهای استخراج پیوسته یا از استخراج ابری استفاده کنید.

رمزارز دیجیتال

۲) اتریوم کلاسیک (ETC)

زمان بلوک : 13 ثانیه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU, CPU

در اتریوم باید از یک هارد فورک یا چنگال سخت استفاده شود تا بتواند از حمله DAO در امان باشد. استفاده از هارد فورک به سال 2016 بر می‌گردد. اتریوم کلاسیک، همان‌گونه که از نام آن هم بر می‌آید، نسخه‌ای از اتریوم است که نسبت به نسخه اصلی آن یعنی اتر پیش از سال 2016، کمی تغییر کرده و اندکی ارتقا یافته است. این رمزارز را می‌توان با استفاده از CPU و همچنین، کارت‌های گرافیک استخراج کرد.

اتریوم با دارا بودن سهمی در حدود 5 میلیارد دلار آمریکا در بازار، بدون شک طرفداران زیادی دارد. البته، نسبت به پسرعموی کوچک‌تر خود، سهمی کمتر دارد. در نتیجه، برای دریافت پاداش به ازای استخراج بلوک‌های این رمزارز، باز هم به توان محاسباتی زیادی نیاز دارید. اما می‌تواند سودها‌ی پایداری را در دراز مدت نصیب ماینرهای خود کند. زیرا یک رمزارز پایدار و جا افتاده است.

به طور کلی، این رمزارز را می‌توان یک جایگزین خوب برای اتریوم دانست. پیچیدگی‌های کمتر برای استخراج اتریوم کلاسیک با قیمت پایدار و کمتر آن جبران می‌شود.

۳) موناکوین (MONA)

زمان بلوک : 15 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU

موناکوین، شاخه‌ای از لایت‌کوین است. الگوریتم هش مبتنی بر اثبات کار برای این رمزارز به نام Lyra2RE(v2)، آن را به عنوان یکی از بهترین رمزارزها برای استخراج به وسیله ماینرهای GPU تبدیل کرده است. تمام چیزی که برای استخراج این رمزارز به آن نیاز دارید، یک کیف پول سخت‌افزاری امن و یک دستگاه سخت‌افزاری است که بتواند فرآیند استخراج سکه را برای شما انجام دهد.

با توجه به این‌که این رمزارز را کمتر می‌شناسند، استخراج آن نیز نسبت به ETC یا ETH بسیار ساده‌تر است. بنابراین، سود آن نیز کمی بیشتر است. اما قیمت پایین این رمزارز و رشد مبهم آن در آینده باعث می‌شود تا اگر به دنبال استخراج میلیون‌ها رمز هستید، خیلی امیدوار نباشید.

۴) ورت‌کوین (VTC)

زمان بلوک : 5/2 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU

ورت‌کوین، رمزارزی است که برای استخراج آن از یک الگوریتم هش مبتنی بر اثبات کار به نام Lyra2REv3 استفاده می‌شود. استخراج این رمزارز با استفاده از ASIC وجود ندارد و برای این کار باید حتماً از GPU یا CPU استفاده کنید.

این ممانعت به این دلیل انجام شده است که توزیع این سکه متعادل شود. زیرا رمزارزهای سازگار با ASIC معمولاً با استفاده از مزارع و استخرهای استخراج متمرکز با استفاده از ASIC انجام می‌شوند تا آزادی بسیار کمتری برای کل فرآیند وجود داشته باشد. مخترعین ورت‌کوین، این رمزارز را مقاوم در برابر ASIC تولید کرده‌اند تا غیرمتمرکزسازی تقویت شود. این موضوع، یکی از موضوعات بسیار اساسی در ایده‌های اولیه رمزها بوده است.

۵) ZCash (ZEC)

زمان بلوک : 15/1 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU, CPU

ZCash نیز یکی دیگر از رمزارزهای مقاوم در برابر ASIC است. شرکتی که این رمزارز را تولید کرده است، به شدت به حریم خصوصی توجه نموده است و این مسأله باعث شده است تا این رمزارز در دنیای دیجیتال به یک سکه محبوب تبدیل شود.

هر چند استخراج این رمزارز به واسطه این‌که نسبت به ASIC مقاوم است، سخت‌تر شده است. اما همچنان ارزشمند است. عدم امکان استخراج این رمزارز با استفاده از ASIC که به آن اشاره داشتیم، باعث شده است تا قیمت این سکه بسیار بالا باشد و به یک سکه پایدارتر و قابل اطمینان‌تر تبدیل شود. بدین ترتیب، این رمزارز را می‌توان یک سرمایه‌گذاری خوب در درازمدت دانست.

۶) گرین (GRIN)

زمان بلوک : 1 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU

گرین، یکی از رمزارزهای کاملاً منبع باز و جامعه محور است. در هر دقیقه، 60 گرین استخراج می‌شود، بدین معنا که در هر ثاینه یک سکه تا ابد تولید می‌شود. چنین انتشار خطی با پاداش ثابت به ازای هر بلوک باعث شده است که تا این سکه با نرخی ثابت عرضه شود، اما نرخ تورم کاهش یافته است. این مدل طراحی، نه تنها امنیت را برای بلاکچین در درازمدت تأمین می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا فرآیند استخراج نسبتاً منصفانه‌تر و آزادتر باشد.

گرین، به هیچ وجه یک رمزارز محبوب نیست. اما گروهی مشخص از ماینرها به آن اعتقاد دارند. با توجه به این‌که این رمزارز شهرت کمتری دارد، بنابراین استخراج آن ساده‌تر است و علی‌رغم قیمت کمتری که دارد، سودهای پایدارتری هم دارد. 60 گرین در هر بلوک شاید خیلی زیاد به نظر نرسد، اما با توجه به قیمت پایین این سکه، یعنی 25/0 دلار، در هر ساعت می‌توان 15 دلار به دست آورد. این مبلغ قطعاً نجومی نیست، اما چندان بد هم نیست.

۷) مونرو (XMR)

زمان بلوک : 2 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU

مونرو یک سکه خصوصی است که در سال 2014 ابداع شده است. این رمزارز مبتنی بر پروتکل CryptoNote است و از تابع هش RandomX استفاده می‌کند. این رمزارز هم یکی از رمزارزهای مقاوم در برابر ASIC است.

مونرو یکی از محبوب‌ترین سکه‌ها است که آن را استخراج می‌کنند و دلیل خوبی هم دارد. عرضه این سکه نامحدود است. بدین معنا که پیچیدگی استخراج این رمزارز به اندازه بیت‌کوین افزایش نمی‌یابد، قیمت بالایی دارد و در رده 30ام در بازار سرمایه‌گذاری قرار گرفته است. چشم‌انداز بلندمدت این رمزارز امیدوارکننده است. در مجموع، مونرو یکی از رمزارزهایی است که استخراج آن، قطعاً سودآور خواهد بود.

۸) راون‌کوین (RVN)

زمان استخراج : 1 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU

در راون‌کوین از الگوریتمی به نام KAWPOW استفاده می‌شود. این رمزارز یکی از بهترین رمزارزهایی است که با استفاده از GPU می‌توان آن را استخراج نمود. بنابراین، برای تازه‌کاران، گزینه خوبی به حساب می‌آید. این سکه در بین 100 سکه برتر در بازار قرار دارد و بنابراین، استخراج آن با استفاده از GPU ارزشمند است.

بهترین ارزهای دیجیتال از منظر سادگی استخراج

سودآوری، تنها شاخصی نیست که ماینرهای رمزارزها باید به آن توجه داشته باشند. اگر قصد دارید تا به تازگی وارد دنیای استخراج رمزارزها شوید، بهتر آن است که رمزارزی را برای استخراج انتخاب کنید که به عملیات پیچیده یا یک ریگ استخراج بالارده نیاز نداشته باشد. در این‌جا برخی از برترین رمزارزهایی را بیان می‌کنیم که استخراج آن‌ها ساده‌ است.

۱) آئون (AEON)

زمان استخراج : 240 ثانیه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU, CPU

آئون یکی از شاخه‌های اولیه مونرو است. این رمزارز، یکی از رمزارزهای خصوصی، امن و غیر قابل ردیابی است. آئون یکی از رمزارزهایی است که به سادگی می‌توان آن را استخراج نمود. زیرا چندان شناخته‌شده نیست و ماینرهای زیادی هم در شبکه، آن را استخراج نمی‌کنند. اما استخراج این رمزارز سود چندانی ندارد و قیمت آن فقط 5/0 دلار است.

۲) بایت‌کوین (BCN)

زمان بلوک : 2 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU, CPU

بایت‌کوین، یک رمزارز منبع باز، خصوصی و غیر متمرکز است و بسیار ساده می‌توان آن را استخراج نمود. اگر شما برای استخراج آن از استخر استفاده می‌کنید، می‌توانید از CPU خود برای استخراج BCN استفاده نمایید. در غیر این صورت، توصیه می‌کنیم که برای استخراج آن از کارت گرافیک رایانه خود استفاده کنید.

۳) الکترونیوم (ETN)

زمان بلوک : 47 ثانیه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : GPU، موبایل

الکترونیوم، یک سکه کاملاً خصوصی و قابل تبدیل است. این رمزارز هم مقاوم در برابر ASIC است. بدین معنا که برای استخراج آن فقط می‌توانید از CPU یا GPU استفاده کنید. الکترونیوم از این نظر منحصر به فرد به حساب می‌آید که یکی از اندک رمزارزهایی است که می‌توان، آن را با استفاده از گوشی موبایل نیز استخراج نمود.

با توجه به این‌که الکترونیوم، اخیراً به ویژه به خاطر سادگی در استخراج، به شهرت بیشتری دست پیدا کرده است، می‌توان گفت که استخراج آن همچنان ارزشمند است. این رمزارز هم در میان رمزارزهای برتری قرار دارد که استخراج آن ساده است. زیرا شما می‌توانید با استفاده از گوشی تلفن خود هم آن را استخراج کنید.

۴) سوئیت‌کوین

زمان بلوک : تقریباً 6 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : بدن شما

سوئیت‌کوین، یکی از غیرعادی‌ترین رمزارزها است. به خاطر دارید که به شما گفته بودیم که برای استخراج رمزارزها لازم نیست سخت کار کنید و عرق بریزید؟ خب، این رمزارز واقعاً یک استثنا است. شما نمی‌توانید این رمزارز را با روش‌های معمولی مانند GPU، CPU یا ASIC استخراج کنید. بلکه برای آن‌که بتوانید سوئیت‌کوین به دست آورید، باید در زندگی واقعی خود بدوید و راه بروید و … .

اپلیکیشن مربوط در پس‌زمینه دستگاه موبایل شما اجرا می‌شود و در زمانی که به فعالیت‌های فیزیکی می‌پردازید، کار می‌کند. به ازای هر یک کیلومتر که راه می‌روید، یک سوئیت‌کوین می‌گیرید. اگر بدوید، این مسافت طولانی‌تر می‌شود، اما سکه‌ها هم سریع‌تر تولید می‌شوند.

۵) داج‌کوین (DOGE)

زمان بلوک : 1 دقیقه

بهترین سخت‌افزار مورد استفاده : ASIC

استخراج داج‌کوین چندان ساده نیست، اما می‌تواند کاملاً سودآور باشد. در این رمزارز، از الگوریتم Scrypt برای استخراج استفاده می‌شود.

باز هم تأکید می‌کنیم که استخراج DOGE به تنهایی ارزشمند نیست. اما استفاده از استخرهای استخراج و استخراج ابری، گزینه‌های مناسبی برای استخراج داج‌کوین به حساب می‌آیند.

جمع‌بندی

رمزارزهای زیادی در دنیا وجود دارند. بنابراین، تصمیم‌گیری در خصوص این‌که کدام را استخراج کنید، کار ساده‌ای نیست. همان‌گونه که از راهنمای ما هم می‌توانید ببینید، هیچ رمزارزی را نمی‌توان به عنوان بهترین گزینه برای استخراج در نظر گرفت. از نظر استخراج و سودآوری، برخی از این رمزارزها بهتر و برخی بدتر هستند. اما در نهایت، شما باید تصمیم خود را بر اساس چنین مواردی بگیرید:

  • چه منابعی در اختیار دارید؟
  • چه هدفی را دنبال می‌کنید؟
  • به چه زنجیره و پروژه‌ای علاقه دارید و می‌خواهید از آن پشتیبانی کنید.

باز هم به شما یادآوری می‌کنیم که تحقیقات خود را انجام دهید (DYOR) و پیش از آن‌که شروع به استخراج کرده و پول خود را برای رمزها سرمایه‌گذاری کنید، ریسک‌های موجود را به دقت ارزیابی کنید. اگر هم حس می‌کنید که استخراج، آن کاری نیست که به آن علاقه دارید، همواره می‌توانید سکه‌های بیان‌شده در بالا و بیش از 200 دارایی رمزی دیگر را در Changelly بیابید.

چرا استخراج بیت‌کوین، ایده خوبی نیست؟

بیت‌کوین، مشهورترین و محبوب‌ترین رمزارز موجود است و احتمالاً بسیاری از تازه‌کاران هم علاقه‌مند هستند تا این رمزارز را استخراج کنند. اما به زودی به این نتیجه می‌رسند که کار خوبی انجام نداده‌اند. اگر بخواهیم خیلی ساده بگوییم؛ استخراج بیت‌کوین در سال 2021 واقعاً سودآور نخواهد بود. دلایل بسیاری برای این امر وجود دارد:

  • بیت‌کوین محبوب‌ترین رمزارز موجود است. یعنی حداقل این است که تقاضای بسیار زیادی برای آن وجود دارد. بنابراین، افراد بسیار زیادی هستند که این رمزارز را استخراج می‌کنند. بنابراین حتی اگر سود تجمعی هم یکسان باقی بماند، هر یک از این افراد پایین می‌روند.
  • قیمت بیت‌کوین همواره رو به افزایش است، اما پاداش به ازای استخراج بلوک کم می‌شود.
  • بیت‌کوین به عرضه کلّی آن نزدیک می‌شود و به همین دلیل، استخراج هر بلوک از آن به توان محاسباتی بسیار زیادی نیاز دارد. در نتیجه، هزینه‌های استخراج و برق بالا می‌رود. بنابراین، امروز ماینرهای بیت‌کوین به سختی می‌توانند سود به دست آورند.

در نهایت، می‌توان گفت که استخراج بیت‌کوین به اندازه گذشته سود ندارد.

آیا استخراج بهترین ارز دیجیتال هنوز هم سود دارد؟

بله، استخراج رمزها هنوز هم می‌تواند سودآور باشد. این مسأله بستگی به این دارد که شما چگونه این کار را انجام می‌دهید و چه رمزی را استخراج می‌کنید. اما قطعاً سود این کار نسبت به آن‌چه در سال 2014 یا حتی در سال 2017 بوده است، کمتر شده است.

امروزه، بیشتر در صورتی می‌توانید به سود این کار امیدوار باشید که به استخر استخراج بپیوندید یا این‌که از خدمات استخراج ابری استفاده کنید. هر چند با این کار نمی‌توانید به ازای بلوک‌های استخراج‌شده، کل پاداش را دریافت کنید، اما می‌توانید بخشی از هزینه‌های فزاینده برای استخراج خود را جبران نمایید.

بهترین ارزهای دیجیتال که می‌توان آن را در سال 2021 استخراج کرد، کدام است؟

هیچ رمزی وجود ندارد که با اطمینان بتوان گفت که استخراج آن در سال 2021 یا هر زمانی دیگر، بهترین گزینه است. ببینید که چه گزینه‌هایی وجود دارد، تحقیقات خود را انجام دهید و رمزارزی را استخراج کنید که بیشترین تناسب را با شرایط شما دارد.

کدام رمزارز را می‌توان ساده‌تر از بقیه استخراج کرد؟

استخراج سوئیت‌کوین هم ساده‌ترین و هم سخت‌ترین گزینه است. برای استخراج این رمزارز نیاز به خرید هیچ سخت‌افزاری ندارید، زیرا قرار نیست که هیچ مسأله ریاضی پیچیده‌ای را حل کنید. اما برای استخراج لازم است که فعالیت‌های فیزیکی انجام دهید که به نوبه خود بسیار سخت است.

در میان رمزارزهای سنتی هم الکترونیوم، احتمالاً رمزارزی است که استخراج آن از بقیه رمزارزها ساده‌تر است و همه می‌توانند با استفاده از گوشی موبایل خود هم آن را استخراج کنند.

آیا استخراج اتریوم در سال 2021 ارزش دارد؟

بستگی به این دارد که چگونه آن را استخراج می‌کنید. تا زمانی که بتوانید اتریوم را با بازده بالا استخراج کنید، قیمت آن هم همچنان رو به افزایش خواهد بود و ارزشمند به حساب می‌آید. اگر پیش از این یک ریگ خوب برای استخراج داشته‌اید، توصیه می‌کنیم که به یک استخر استخراج بپیوندید و اگر هم خیر، از استخراج ابری استفاده کنید.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم