[elvideo]

فهرست مطالب

فرقی نمی‌کند که شما یک فرد مبتدی در استخراج بیت‌کوین باشید یا یک فرد مشتاق باتجربه یا این‌که یک حرفه‌ای تمام‌عیار در این زمینه، در هر صورت باید همیشه دستگاه‌های استخراج خود را به روز نگه دارید. هر چند ماه، مجموعه‌ای از تجهیزات جدید سخت‌افزاری به بازار می‌آید و به همین دلیل استخراج‌کننده‌ها همیشه گزینه‌های جدیدی را می‌بینند و همواره هم نگران این هستند که چیزی را از قلم نیندازند. این افراد وقتی که از اطرافیان خود می‌شنوند که تجهیزات جدیدی وارد بازار شده است، احساس نگرانی می‌کنند که از تازه‌های بازار عقب نمانند و به همین دلیل به دنبال آن‌ها هستند. بیت‌کوین یکی از اولین و شناخته‌شده‌ترین رمزارزهایی است که تاریخچه ورود آن به سال 2009 بر می‌گردد. در ابتدای ورود این رمزارز، امکان استخراج آن بر روی پردازنده‌های معمولی هم ممکن بود. اما هر چه که شهرت استخراج به وسیله CPU بیشتر شد و هزینه آن هم بالاتر رفت، پیچیدگی در محاسبات استخراج در استخرهای استخراج هم بیشتر و بیشتر شد. قیمت بالا و تقاضای زیاد باعث توسعه ایسیک (ASIC) برای استخراج شد که می‌تواند محاسبات را بر اساس الگوریتم SHA-256 در کد بیت‌کوین انجام دهد.در این مقاله شما با تاریخچه استخراج بیت‌کوین و همچنین ماینر بیت کوین ASIC آشنا می‌شوید و در نهایت می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا پول خود را بر روی تجهیزات بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کنید یا خیر. ما در این‌جا توصیه‌هایی را در خصوص فرآیند کلی برای استخراج به شما ارائه می‌کنیم و به شما می‌گوییم که سودآورترین سخت‌افزار برای استخراج بیت‌کوین در حال حاضر کدام است.

ماینر بیت کوین ASIC

پیش از شروع مطلب، بیایید نگاهی بیندازیم به کارآمدترین، محبوب‌ترین و متعادل‌ترین مدل‌های موجود در بازار دستگاه‌های استخراج: Spoiler: این مدل‌ها عبارتند از:

 • Bitmain Antminer T19
 • Antminer S19 Pro
 • MicroBT Whatsminer M30S++
 • Canaan AvalonMiner 1166 Pro

ماینر بیت‌کوین ASIC چیست؟

در گذشته‌های نه چندان دور، امکان استخراج سکه‌های رمزشده با استفاده از کامپیوترهای معمولی هم وجود داشت. با افزایش محبوبیت رمزارزها، استخراج دشوارتر و سخت‌تر شد. استخراج‌کننده‌ها به دستگاه‌هایی نیاز پیدا کردند که در زمان کمتر، سکه‌های بیشتری را برای آن‌ها استخراج کند. این‌گونه بود که اسیک ماینر یا ایسیک ماینر (ASIC Miner) پا به عرصه وجود گذاشت.

همان‌گونه که پیش از این هم اشاره کردیم، پیش از پیدایش ایسیک، سکه‌ها را با استفاده از کارت‌های گرافیک یا پردازنده کامپیوترها استخراج می‌کردند. اما با افزایش ظرفیت و بالارفتن هزینه‌های برق، این روش‌ها دیگر سودآور نبودند. ضمن این که باید یادآور شویم، ASIC مخفف عبارت application-specific integrated circuit به معنای مدار یکپارچه ویژه برای اپلیکیشن است.

استخراج ASIC همان فرآیند استخراج رمزارز با استفاده از تجهیزات خاص است. ASIC را به طور خاص برای استخراج سکه‌های خاص بر روی همان الگوریتم ساخته‌اند. همین اصول در کارت‌های گرافیک هم وجود دارد: ASICها بلاکچین را رمزگشایی کرده و بلوک‌های جدیدی تولید می‌کنند. تفاوتی که وجود دارد این است که اسیم‌ها محاسبات را با استفاده از تراشه‌های خاص انجام می‌دهند.

اما ASIC بسیار قبل‌تر از پیدایش رمزارزها ساخته شده است. از این مدارات، ابتدا به منظور افزایش سرعت گرافیک در کامپیوترهای دهه 1980 استفاده شد. پس از آن، از ASICها در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی به منظور بهینه‌سازی و افزایش سرعت کار بهره گرفته شده است.

در اولین نگاه، یک ASIC درست همانند یک ریزمدار است که یک کار مشخص از یک نوع خاص را انجام می‌دهد. در قرن بیست و یکم با استفاده از این ریزمدارها می‌توان الگوریتم‌ها را در بطن یک بلاکچین خاص رمزگشایی نمود. تمامی رمزارزها بر اساس یک الگوریتم خاص عمل می‌کنند. این الگوریتم‌ها ممکن است برای رمزارزها یکسان یا متفاوت باشند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که باید اسیکی انتخاب شود که با الگوریتم دقیق استخراج رمزارز تطابق داشته باشد.

ماینر بیت کوین

عوامل سودآوری اسیک ماینر

تجهیزات ASIC دارای کانون باریک‌تری هستند و به همین دلیل، نسبت به کارت‌های گرافیک ده برابر بهره‌وری بیشتر دارند و بازده انرژی آن‌ها نیز بیشتر است. به کمک این تجهیزات می‌توان هشی را برای ایجاد یک بلوک جدید پیدا کرد و دریافت جایزه بعدی آن هم بسیار سریع‌تر خواهد بود. برای آن‌که بتوانید توان محاسباتی روز را از یک اسیک دریافت کنید، باید مزرعه‌ای داشته باشید که چندین و چند کارت گرافیک بسیار قوی در آن وجود داشته باشد. انرژی مصرفی در یک چنین مزرعه‌ای چندین برابر بیشتر از یک دستگاه از نوع ASIC است (5-10 کیلووات در مقایسه با 1-2 کیلووات).

ترکیب این بهره‌وری به همراه مصرف انرژی کمتر باعث شده است تا ماینرها بیش از سایر دستگاه‌های دیگر به سمت ASIC روی آورند. به عنوان مثال در خصوص بیت‌کوین، اسیک تنها روشی است که می‌توان با استفاده از آن با وجود پیچیدگی‌های موجود در شبکه سود به دست آورد. به همین دلیل است که تا این اندازه از ASICها استفاده می‌شود.

هر چند استخراج رمزارز با استفاده از تجهیزات اسیک سود زیادی را به همراه دارد، اما عیب‌هایی هم دارد. یکی از این مشکلات این است که هر ASIC برای یک یا دو الگوریتم خاص طراحی شده است و اگر شما بخواهید که سکه دیگری را استخراج کنید، نمی‌توانید از آن ASIC استفاده کنید و باید تجهیزات جدیدی را خریداری کنید.

چگونه می‌توان بهترین ماینر بیت‌کوین را پیدا کرد؟

می‌دانید که هدف تمامی استخراج‌کنندگان به دست آوردن سودهای خوب است و به همین دلیل، انتخاب دستگاه اسیک باید جدی در نظر گرفته شود. اولین گام، انتخاب الگوریتم یک هش است که ASIC از آن پشتیبانی می‌کند. این الگوریتم برای بیت‌کوین همان الگوریتم SHA-256 است. بعد از آن هم باید به توان محاسباتی (نرخ هش) ماینر ASIC توجه داشته باشید، زیرا عملکرد استخراج و سود کل به آن بستگی دارد.

توان محاسباتی اسیک نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم آن به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که ماینر ASIC باید تقریباً به صورت بی‌وقفه کار کند تا بیشترین سود ممکن به دست آید. این بدان معنا است که هر چه ASIC برق بیشتری مصرف کند، مبلغ صورتحساب برق شما نیز بیشتر می‌شود. با در نظر گرفتن این هزینه‌ها، شاید به نظر برسد که خرید اسیک ماینر سودی برای شما ندارد. اگر برق گران باشد و خود ASIC هم برق زیادی مصرف کند و از سوی دیگر، نرخ هش نیز پیش از کار شما اندکی از رده خارج شده باشد، عملاً سود شما خیلی کم می‌شود (تازه اگر اصلاً سودی برای شما داشته باشد).

ماینر بیت کوین ASIC

همچنین باید به پولی که می‌توانید پرداخت کنید هم توجه ویژه‌ای داشته باشید، زیرا قیمت هر اسیک به صورت مستقیم بر روی عملکرد و بازده انرژی آن تأثیر می‌گذارد. اگر قصد دارید که در اولین زمان ممکن، به استخراج رمزارز بپردازید، می‌توانید ASIC مورد نظر خود را از فروشندگان آنلاین خریداری کنید. اما قیمت این فروشنده‌ها چیزی در حدود 20-30 درصد یا حتی تا 40 درصد بیش از آن قیمتی است که اعلام شده است. بهتر آن است که ASIC خود را از قبل از تولیدکننده‌های آن سفارش دهید و ظرف مدت چند ماه آن را دریافت کنید. متأسفانه به محض آن‌که فروشندگان تجهیزات خود را برای فروش اعلام می‌کنند، این تجهیزات خیلی سریع به فروش می‌روند و تمام می‌شوند؛ بنابراین، باید همیشه حواستان جمع باشد که موقعیت خرید را از دست ندهید.

سخت‌افزارهای کارکرده فروشی برای استخراج بین‌کوین

افزایش نرخ، علاقه بیشتر به بازگشت پول با استفاده از استخراج و دوره‌های ناموفق در بازار، همه و همه باعث شده‌اند تا بتوان دستگاه‌های کارکرده را هم در بازار پیدا کرد. در کشور چین، هزینه برق به اندازه‌ای بالا است که حتی نمی‌توان کمترین سود را هم از استخراج به دست آورد. به همین دلیل، می‌توان هزاران دستگاه ارزان را در بازار اجناس دست دوم پیدا کرد.

وارنتی برای ماینرها (مثلاً Antminer S9 مشهور از Bitmain) هیچ‌گاه بیشتر از سه ماه نیست. معمولاً اسیکی که در بازار دست دوم پیدا می‌شود، به صورت بی‌وقفه کار کرده است. در صورتی که اتفاقی برای یک دستگاه جدید رخ دهد، کاربران دارای وارانتی هستند. شاید زمانی که شما یک دستگاه دست دوم خریداری می‌کنید، لازم باشد که آن را تعمیر کنید.

گارانتی معمولاً همیشه وجود ندارد، به ویژه در صورتی که مقدار بهره‌برداری از دستگاه خیلی زیاد و شرایط استفاده نیز ضعیف باشد. در تمامی موارد، یک حفاظت موقتی در برابر مشکلات محتمل در همان مراحل اولیه در استفاده از ASIC وجود دارد.

مشکلات کولینگ و آسیب‌های جدی به تراشه‌ها در ماینرهای جدید برای دستگاه‌های جدید تا چهار برابر کمتر از این مشکلات برای دستگاه‌های کارکرده است. در این مورد، در صورتی که دستگاه جدید با مشکل روبرو شود، می‌توان آن را بر اساس وارانتی آن برگرداند. در خصوص دستگاه‌های کارکرده نیز باید برای تعمیرات هزینه کرد.

در زیر چند گزینه را به صورت چک‌لیست بیان نموده‌ایم که در خرید ماینر اسیک باید در نظر داشته باشید:

 • شماره سریال‌ها را از روی بورد دستگاه چک کنید؛
 • دستگاه‌هایی که قیمت آن‌ها خیلی پایین است را از بین گزینه‌های خود برای خرید کنار بگذارید؛
 • نرخ هش واقعی را تست کنید؛
 • وجود گرد و غبار در دستگاه را بررسی کنید (به ویژه محل‌هایی را چک کنید که در آوردن آن‌ها سخت است). در دستگاه‌های جدید نباید هیچ‌گونه گرد و خاکی وجود داشته باشد و در دستگاه‌های کارکرده نیز نباید به مقدار نامطلوب باشد.
 • عملکرد مکانیکی دستگاه، کارکرد صحیح سیستم خنک‌کاری و شاخص‌های حرارتی را چک کنید (سر و صدای فن دستگاه، حتی در یک دستگاه کارکرده هم نباید از مقداری که برای آن ادعا شده است، بیشتر باشد. دمای دستگاه باید پایدار باشدو در محدوده‌ای قرار داشته باشد که در ویژگی‌های آن بیان شده است).

Asic miner

سودآوری سخت‌افزار ماینر ASIC

یکی از عوامل مهمی که باید در استفاده از اسیک‌ها برای استخراج رمزارز مد نظر قرار داده شود، همان مقدار بازگشت آن‌ها است. این بازگشت به معنای مدت زمانی است که طول می‌کشد تا ASIC بتواند هزینه‌های خرید خود را پوشش دهد و شروع به سود دهی کند. این پارامتر در اسیک‌های مختلف با هم متفاوت است، زیرا بستگی به هزینه، توان پردازشی و الگوریتم هش در دستگاه دارد.

به عنوان یک قاعده، بازگشت سرمایه ماینر ASIC دست‌کم شش ماه طول می‌کشد (در این مورد، برق ارزان و افزایش نرخ سکه‌ استخراج‌شده در نظر گرفته می‌شود). در واقع، این مدت زمان معمولاً به 1 سال و نیم هم می‌رسد.

کارآمدترین ماینرهای بیت‌کوین

در ادامه در خصوص کارآمدی هر یک از ماینرها سخن خواهیم گفت. در هر صورت، ما قیمت بالای ماینر را به عنوان تنها شاخص کارآمدی آن در نظر نمی‌گیریم. حتی بهترین ASICها برای استخراج رمزارز هم مزایا و معایب خاص خود را دارند. به هر حال، یک سری مزایا و معایب وجود دارند که فرآیند کلّی برای استخراج توسط ASIC را نشان می‌دهد.

مزایای ایسیک ماینر

معایب ایسیک ماینر

عملکرد قوی تجهیزات

بروز دشواری‌های مختلف در صورت خرابی دستگاه
عدم نیاز به به‌روزرسانی مرتب نرم‌افزارهای مربوطه محدودیت‌های الگوریتمی
قابلیت اطمینان بالا عملکرد همراه با سر و صدا و تولید حرارت که استفاده از دستگاه در خانه را مشکل می‌کند
عدم نیاز این سیستم به هیچ‌گونه اجزای اضافی
نصب و راه‌اندازی ساده این ماینرها
حمل و نقل آسان

شرکت‌های تولیدکننده سخت‌افزارهای مخصوص برای استخراج بیت‌کوین

تأمین‌کننده پیشرو برای تجهیزات ایسیک در دنیا کشور چین است. دلیل این مسأله هم آن است که اولین اسیک‌ها در این کشور اختراع شده‌اند و اولین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات استخراج نیز در این کشور تأسیس شده‌اند. در کشور چین، تجهیزات و نیروی کار ارزان است.

در کشورهای دیگر هم می‌توان تولیدکنندگان ماینر ASIC را یافت، اما حجم تولید این تجهیزات در این کشورها کمتر است. در اروپا، یک شرکت در کشور سوئد، ماینر KnC را تولید می‌کند. در ایالات متحده آمریکا شرکت‌های Coin Terra، Innosilicon Technology و NVMINER در این زمینه فعالیت می‌کنند. در کشور تایوان هم شرکت تولید تراشه نیمه‌هادی‌ها به نام TSMC در زمینه تولید تراشه‌های استخراج کار می‌کند.

در مجموع، بیش از 30 تولیدکننده مختلف در سرتاسر جهان وجود دارند که امروزه تجهیزات ASIC را تولید کرده و در اختیار استخراج‌کنندگان قرار می‌دهند. اما در هر صورت، برای انتخاب تجهیزات اسیک برای استخراج، بهتر است که از حداقل مدل‌های ارائه‌شده از سوی مشهورترین و قابل اطمینان‌ترین تأمین‌کنندگان استفاده نمایید.

Bitmain

Bitmain بزرگ‌ترین تولیدکننده ماینر ASIC در کشور چین به حساب می‌آید. این شرکت در سال 2013 تأسیس شده است و در یک مدت زمان نسبتاً کوتاه توانست خود را به عنوان شرکت پیشرو در صنعت تجهیزات استخراج مطرح نماید. Bitmain تا به امروز هم همچنان به عنوان رهبر در این حوزه شناخته می‌شود و چیزی در حدود 70 درصد از کل بازار را از آن خود دارد. علاوه بر این، این شرکت دو مورد از بزرگ‌ترین استخرهای استخراج به نام‌های BTC.com و Antpool را در اختیار خود دارد.

Bitmain اساساً به واسطه خط تولید ماینرهای Antminer Bitcoin ASIC خود شهرت دارد که به عنوان یکی از بهترین دستگاه‌های موجود از نظر بهره‌وری و بازگشت سرمایه شناخته می‌شود.

ماینر بیت کوین

Canaan Creative

Canaan Creative یکی دیگر از شرکت‌های چینی است که در سال 2013 تأسیس شده است. این شرکت، سهم عمده‌ای از بازار ماینرهای ASIC را در اختیار خود دارد (دومین جایگاه در جهان و 20 درصد از سهم صنعت).

این شرکت، ماینرهایی را برای استخراج بیت‌کوین و سایر رمزارزهای دیگر بر اساس الگوریتم SHA-256 تولید می‌کند. برند ASIC این شرکت، AvalonMiner نام دارد. ماینرهای ASIC  شرکت Canaan به خاطر طراحی ارگونومیک، کیفیت بالا، سر و صدای کم، فناوری‌های خنک‌کننده پیشرفته و خط‌مشی قیمت‌گذاری دموکراتیک منطقی خود شهرت دارند.

تجهیزات استخراج بیت‌کوین

امروز،، هر ماینر ASIC بیت کوین یک دستگاه بلوکی است که از اجزای زیر تشکیل شده است:

 • بوردهایی دارای صدها ریزمدار که محاسبات را انجام می‌دهند؛
 • بلوکی از حافظه با دسترسی تصادفی که عملکرد نرم‌افزار ASIC را بر عهده دارد؛
 • سیستم‌های خنک‌کاری (کولرها، رادیاتورها و سایر اجزای دیگر)؛
 • کانکتورهایی برای اتصال دستگاه‌های بیرونی با یکدیگر؛
 • یک کیس که تمامی اجزای مختلف دستگاه در درون آن نصب می‌شوند.

استخراج بیت‌کوین بدون سخت‌افزار امکان‌پذیر است؟

روشی برای استخراج بیت‌کوین بدون استفاده از ماینرهای اسیک یا هرگونه سخت‌افزار دیگر هم وجود دارد. استخراج در فضای ابری یا استخراج از راه دور، مدل دیگری برای استخراج رمزارزها با استفاده از توان سخت‌افزاری از راه دور است. کاربران با استفاده از استخراج از طریق فضای ابری می‌توانند بدون آن‌که سرمایه‌گذاری زیادی انجام دهند یا این‌که نیاز به مهارت فنی زیادی داشته باشند، به استخراج رمزارزها بپردازند.

در حال حاضر، دو گزینه برای استخراج در فضای ابری وجود دارد:

 1. استخراج رمزارز از طریق میزبانی از راه دور: این روش استخراج رمزارزها برای کسانی مناسب است که مدت زمانی طولانی در این صنعت حضور داشته‌اند. این کاربران باید در حوزه استخراج وارد شوند و تمایل داشته باشند که بر روی تمامی تجهیزات کنترل داشته باشند. اساس کار در استخراج در فضای ابری بر میزبانی از راه دور است. بدین ترتیب که کاربر مجموعه کاملی از تجهیزات را اجاره می‌کند، آن‌ها را در فضایی مناسب قرار می‌دهد و سپس آن‌ها را برای کار روشن می‌کند. اما برای این کار لازم است که سرمایه‌گذاری‌های زیادی هم انجام شود، زیرا هزینه این تجهیزات ممکن است بیش از چندین هزار دلار باشد.
 2. استخراج در فضای ابری از طریق خرید تجهیزات برق از راه دور از یک شرکت میزبان: در این روش، اسیک‌ها در یک اتاق خاص با شرایط لازم قرار داده می‌شوند. شرایط دمایی این اتاق تحت نظر قرار می‌گیرد، ایمنی برای آن تأمین می‌شود و نگهداری و تعمیرات هم توسط متخصصین فناوری بلاکچین انجام می‌شود. متخصصین فنی مرکز، محل مورد نیاز را انتخاب می‌کنند، یک مزرعه استخراج را در آن‌جا راه می‌اندازند و قابلیت عملیاتی این تجهیزات را به صورت 24 ساعت در هفته نگهداری می‌نمایند.

استخراج بیت کوین ASIC ماینر

تأثیر ایسیک ماینر بر رمزارزها

چنین گفته می‌شود که استفاده از ماینرهای ASIC به کل صنعت رمزنگاری آسیب می‌رساند. ظرفیت ASICها به اندازه‌ای است که می‌تواند بلوک‌های جدیدی را ظرف یک مدت نسبتاً کوتاه ایجاد کند. بسیاری از کارآفرینان توانسته‌اند که مزارع استخراج ASICی را ایجاد کنند که سودهای بسیاری به آن‌ها داده است. این کار باعث شده است تا بیشتر سکه‌های استخراج‌شده به دایره محدودی از افراد تعلق داشته و بنابراین، تمرکز ایجاد شده است.

اصل اساسی در خصوص رمزارزها و بلاکچین، این واقعیت را ایجاب می‌کند که هر چه تعداد افراد بیشتری یک سکه خاص را داشته باشند، آن سکه غیرمتمرکزتر خواهد بود. بنابراین، هر چه این تمرکززدایی بیشتر باشد، کل سیستم پایدارتر و کارآمدتر خواهد بود.

برای آن‌که از ایجاد تمرکز پیشگیری شود، بسیاری از بلاکچین‌ها الگوریتم‌های هشی را تولید کرده‌اند که در مقابل سخت‌افزار ASIC از خود مقاومت نشان می‌دهند. مثلاً دولوپرهای رمزارز بی‌نام و نشان مونرو، هر شش ماه یک بار تغییراتی را در الگوریتم خود ایجاد می‌کنند.

نقطه‌نظرات نهایی در مورد ماینر ASIC

استفاده گسترده از ماینر بیت کوین ASIC پیامدهایی منفی دارد، زیرا ایجاد تمرکز می‌تواند به کل صنعت صدمه بزند و منجر به فروپاشی آن شود. با این حال، مزارع ایسیک، دولوپرها را بر آن داشته‌اند تا الگوریتم‌های جدیدتر و قابل اطمینان‌تری را توسعه دهند. ASIC سیستم را رو به جلو حرکت داده، فرآیند ایجاد بلوک‌ها را سرعت بخشیده و به استخراج سکه‌ها کمک کرده است.

انتخاب با شما است که با ماینر بیت کوین ایسیک چه برخوردی داشته باشید. اما تمامی نقطه‌نظرات بر یک امر توافق دارند و آن، این است‌که ASICها اثرات بسیار زیادی بر روی کل صنعت رمزارز دارند و ما به سختی بتوانیم کاری برای آن انجام دهیم.

پرسش و پاسخ رایج در مورد ماینرهای بیت کوین

ما در این‌جا به مرسوم‌ترین سؤالات در خصوص ماینرهای بیت‌کوین پاسخ داده‌ایم.

کدام‌یک از ماینرهای بیت‌کوین از بقیه سودآورتر است؟

بر اساس نظر وب‌سایت ارزش ماینرهای ASIC، سودآورترین ماینر بیت‌کوین در سال 2021، Bitmain Antminer S19 Pro (110Th) بوده است که در ماه می 2020 به بازار آمده است. این ماینر با الگوریتم SHA-256 کار می‌کند و می‌تواند سودی برابر با 20 دلار در هر روز برای شما حاصل کند.

برای استخراج بیت‌کوین باید از چه سخت‌افزاری استفاده نمود؟

برای آن‌که کاربران بتوانند بیت‌کوین استخراج کنند، باید یکی از ماینرهای ASIC که در بالا نام برده شد را در اختیار داشته باشند.

چقدر طول می‌کشد تا یک بیت‌کوین استخراج شود؟

در حدود 10 دقیقه طول می‌کشد تا 1 بیت‌کوین استخراج شده و یک بلوک جدید ایجاد شود.

قیمت سخت‌افزارهای مخصوص استخراج بیت‌کوین چقدر است؟

بستگی دارد. قیمت تجهیزات جدید ASIC از حدود 2،000 دلار شروع شده و تا 6،000 دلار هم می‌رسد.

تجهیزات سخت‌افزاری برای استخراج بیت‌کوین را در کجا می‌توان مستقر نمود؟

میزبان‌های خاصی برای قرارگیری این تجهیزات وجود دارند. استخراج رمزارزها در خانه نیز فکر خوبی است. بار بیش از اندازه روی شبکه، گیرکردن ترافیک و سر و صدای زیاد و همیشگی دستگاه‌ها در مجموع باعث می‌شوند تا ساکنین، از آپارتمان یا دفاتر کار خود بیرون رانده شوند.

دارا پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!


Deprecated: File پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/mainoir/domains/daraminer.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5579

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.