معرفی اپن سی (OpenSea): بزرگترین پلتفرم معاملاتی NFT در جهان

معرفی اپن سی
اُپن سی، همچنان یکی از بزرگترین بازارهای غیرمتمرکز NFT به شمار می‌رود. استفاده از آن، برای هر کاربری که خواهان خرید و فروش NFT ها است، امر ارزشمندی به است. اما لطفاً احتیاط کنید، و از اقدامات در دست انجام اطمینان حاصل کنید. سعی کنید معاملات خود را دو بار مرور و صحت سنجی کنید، تا از وقوع هر نوع کلاهبرداری جلوگیری بشود.
فهرست مطالب

اپن سی که در سال 2017 راه اندازی شد، به بزرگترین بازار غیرمتمرکز توکن غیرقابل تعویض (NFT)، مبتنی بر اتریوم تبدیل شده است. این پلتفرم به تمامی افراد این شانس را می‌دهد، تا نسبت به خرید، فروش، و ضرب NFT ها، با بیش از 200 گزینه پرداخت دسترسی پیدا بکنند. کالاهای مبادله شده در این بازار عبارتند از آثار هنری، بازی‌های ویدئویی، دامنه‌های وبسایت، بازی‌ها و موسیقی. در حال حاضر، بیش از 30 میلیون NFT، و بیش از 900 هزار کلکسیون، روی اُپن سی قرار گرفته‌اند.

اپن سی به برنامه نویسان این فرصت را داده است تا بازارهای خود را مستقیماً، روی این پلتفرم راه اندازی بکنند. آن‌ها به طیف کاملی از قابلیت‌های اُپن سی دسترسی پیدا می‌کنند. ابزارهایی همچون راه اندازی حراجی، یا برنامه‌های فروش گروهی در دسترس هستند.

در حال حاضر، اُپن سی به عنوان یک مدل وفاداری پیشگام مطرح است. سازندگان، با هر معامله روی NFT ها، سودی را برای حق وفاداری خود دریافت می‌کنند. این مفهوم به سازندگان این قدرت را می‌دهد تا هر زمان با بررسی تغییرات صورت گرفته در بازارهای ثانویه، تغییرات را پیگیری بکنند. این سیستم چنین پتانسیلی دارد تا مدل پرداختی را بطور گسترده دستخوش تحول نماید. بدین ترتیب حفاظت بهتری از دارایی‌های فکری بوجود می‌آید.

طرز کار اُپن سی چطور است؟

اُپن سی یک بازار فاقد حفاظت است. هیچگونه دارایی دیجیتالی روی این سیستم ذخیره نمی‌شود. اقدام جایگزین این است که کاربران دارایی‌های خود را در کیف پول‌های رمزارزی مخصوص خودشان ذخیره بکنند. کلیدهای خصوصی کاربران نیز در همین محیط ذخیره می‌شوند. هر زمانی مالکیت یک مؤلفه دستخوش تغییر بشود، انتقال از فروشنده به خریدار صورت می‌گیرد. کارمزد 2.5 % نیز در اُپن سی دریافت می‌شود. بجز این هزینه، کاربران مجبور به پرداخت هزینه‌های سوخت، به منظور پیگیری معاملات هستند. هزینه‌های سوخت، از طریق پروتکل زیرساختی، یعنی اتریوم پرداخت می‌شوند. بدین ترتیب شبکه، برای مدیریت مشتریان مورد تنظیم قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند یک پیشنهاد را قبول بکنند، یا آن‌ها را لغو بکنند.

آیا اپن سی امن است؟

اپن سی امنیت خوبی دارد، چرا که به قابلیت‌های بلاکچینی مجهز می‌باشد. همانطوری که توضیح دادیم، هیچ گونه حفاظت خاصی بر این سیستم حاکم نمی‌باشد. NFT ها هیچ وقت از کیف پول ارزدیجیتال خارج نمی‌شوند، مگر اینکه فروشی بوقوع بپیوندد. شما با یک قرارداد هوشمند فروش توافق می‌کنید و بدین ترتیب NFT فعال می‌شود و پرداخت از روی کیف پول صورت می‌گیرد. شما به ازای سرمایه تحت مالکیت، مبلغ مبادله شده را دریافت می‌کنید. تمامی موارد، از طریق بلاکچین مورد حفاظت و تأیید قرار می‌گیرند.

اپن سی

مزایای اُپن سی

اُپن سی، چندین مزیت مختلف را به ارمغان آورده است. اولاً، قرار داشتن در نقش بزرگترین بازار NFT ، بدان معناست که افراد بیشتری به معاملات شما توجه می‌کنند، یا اینکه چه چیزهایی را در دست فروش قرار داده‌اید. با ظهور برنامه‌های موبایلی iOS، رویت پذیری معاملات (فروش‌های) پیشنهادی شما افزایش خواهد یافت.

ثانیاً، سیستم مدیریت دریافتی‌ها در اُپن سی، امکان ضرب و فروش NFT ها را به طور همزمان در اختیار شما قرار می‌دهد. برای این امور، هیچگونه کارمزدی پرداخت نمی‌شود. این یعنی سود حاصل از فروش در سطح بالاتری قرار می‌گیرد. کاربران بیشتری جذب پلتفرم می‌شوند، زیرا ورود به اُپن سی، هیچگونه هزینه‌ای روی دوششان نخواهد گذاشت.

مزیت آخر، به ناچیز بودن کارمزدهای اُپن سی ربط دارد. زیرساخت بازار NFT، به رایگان روی اُپن سی قرار داده شده است. کاربران با قبول کارمزد 2.5% برای هر فروش NFT ، هزینه‌های راه اندازی و نگهداری از پلتفرم را تقبل می‌کنند. NFT هایی که به قیمت‌های 10 دلار یا 1 میلیون دلار فروخته بشوند، کارمزد یکسانی را پرداخت می‌کنند.

معایب اپن سی

متاسفانه، پاداش‌های وفاداری 10 % در OpenSea، فقط به هنرمندان اختصاص می‌یابد. البته این ویژگی بخودی خود یک عیب نیست. فروشندگان ثانویه این فرصت را دارند، که سود ذخیره شده برای خودشان را افزایش بدهند.

اپن سی چه پلتفرم‌هایی را قبول می‌کند؟

کیف پول‌های زیادی، بر روی OpenSea قابل استفاده هستند. این در حالیست که سازگاری با شبکه اتریوم، در تمامی آن‌ها به چشم می‌آید. در ادامه برخی کیف پول‌های قابل استفاده در اُپن سی را مشاهده می‌کنید :

 • متاماسک
 • کیف پول کوین بیس
 • تراست والت
 • پورتیس
 • فورتماتیک/ مجیک
 • آرکان
 • اتریوم
 • بیتسکی
 • داپر
 • کایکاس
 • اپراتورچ
 • توروس
 • والت لینک
 • والت کانکت

نتیجه گیری

اُپن سی، همچنان یکی از بزرگترین بازارهای غیرمتمرکز NFT به شمار می‌رود. استفاده از آن، برای هر کاربری که خواهان خرید و فروش NFT ها است، امر ارزشمندی به است. اما لطفاً احتیاط کنید، و از اقدامات در دست انجام اطمینان حاصل کنید. سعی کنید معاملات خود را دو بار مرور و صحت سنجی کنید، تا از وقوع هر نوع کلاهبرداری جلوگیری بشود.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button