آموزش ماینینگ زیلیکا (Ziliqa)

مزیت اصلی رمزارز زیلیکا صرفه جویی در انرژی حین استخراج است چون همانطور که گفتیم تنها جهت تایید اطلاعات درباره گره ها از اثبات کار استفاده می شود. اتفاق آراء در بلاک‌چین از طریق پروتکل تحمل خطای بیزانس محقق می‌شود. بنابراین تایید تبادلات و ایجاد بلاک‌های جدید به منابع انرژی زیادی نیاز ندارد. به طور کلی، اگر به اتریوم علاقه دارید استخراج سکه زیلیکا گزینه خوبی است و به منبع درامد دیگری در سرمایه کریپتوی شما تبدیل خواهد شد.
فهرست مطالب

استخراج زیلیکا متفاوت است. نخست به‌خاطر این‌که استخراج آن به محیط زیست آسیب نمی‌زند. توسعه‌دهندگان به کاربران توصیه می‌کنند در بازه‌های زمانی کوتاه استخراج کنند تا هزینه برق کمتر شده و آینده‌ای سبز داشته باشیم. به علاوه، دیگر ویژگی‌ها استخراج زیلیکا را به فرایندی خاص و غیرقابل‌تکرار تبدیل کرده است. در ادامه به دنیای استخراج دوگانه و ساختار سکه زیلیکا می‌پردازیم.

اصول استخراج سکه زیلیکا

زیلیکا از اثبات کار به عنوان مکانیزم اتفاق آراء استفاده می‌کند تا هویت گره شبکه تثبیت شود. بنابراین برای هر بلاک پروسه کامل اثبات کار را انجام نمی‌دهد. این امر بسیار کارامد است و در مقایسه با بلاک‌چین‌ها که برای اتفاق آراء بلاک‌چین از اثبات کار استفاده می‌کنند ردپای انرژی شبکه را کاهش خواهد داد.

الگوریتم اثبات کار گره‌ها را به حل مسائل ریاضی پیچیده وادار می‌کند که حلشان نیازمند منابع و توان محاسباتی بالاست. اگرچه همه رایانه‌های شبکه سخت در تلاش‌‌اند تا یک مسئله را حل کنند اما پاداش تنها به یکی از آنان می‌رسد و بیشتر انرژی هدر می‌رود.

زیلیکا

زیلیکا در فواصل معین بلوکی جدید به بلاک‌چین اضافه می‌کند. این فرایند بلاک‌چین زیلیکا را مقیاس پذیر کرده است. استخراج دوگانه ویژگی دیگر استخراج زیلیکا محسوب می‌شود. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا چند دقیقه طی هر ساعت به جای استخراج سکه زیلیکا استخراج کنند.

سیستم پاداش دیگری نیز وجود دارد. ماینرها براساس مشارکت‌های امضاء‌های موردتایید پاداش دریافت می‌کنند که توزیع را برابرتر کرده است. پاداش در این شبکه به 25% پاداش اصلی برای گره‌های تاییدکننده و 75% پاداش‌های متغیر براساس امضاء‌های موردتایید و قابل قبول تقسیم می‌شود.

توزیع پاداش هر 100 دوره انجام می‌شود. پروتکل در صورت لزوم طی این مدت آپدیت می‌شود و داده طولانی مدت در بلاک‌چین نوشته خواهد شد.

دشواری هدف استخراج شبکه زیلیکا هر دوره آپدیت می‌شود. در همین حال در شبکه تست رخ می‌دهد و عدد هدف گره‌های شبکه برابر 1810 را دربرمی‌گیرد و پیچیدگی استخراج در شبکه برابر یک است. زمانی که تعداد گره‌های جدید به چندصد گره برسد پیچیدگی دوره بعدی یک عدد بیشتر خواهد شد.

استخراج زیلیکا: کیف پول، سخت افزار و نرم افزار

هر پروسه استخراجی با انتخاب کیف پول آغاز می‌شود. لازم به ذکر است که تعداد کیف پول‌ها تنوع زیادی ندارد باید آن را متناسب هدف خود انتخاب کنید. برای تبادل و فروش آن نیز می‌توانید از بورس استفاده کنید.

حداقل سخت‌افزار لازم جهت اجرای گره زیلیکا و استخراج سکه‌ها بدین ترتیب است:

  • سیستم عامل 64 بیتی
  • پردازنده اینتل سطح 5 یا بالاتر
  • 4 گیگابایت رم
  • کارت گرافیک با حداقل 2 گیگابایت حافظه ویدیویی
  • اینترنت پایدار
  • پس از دریافت کیف‌پول سخت افزار خود را انتخاب کنید. Innosilicon A10 یا نسخه Pro یکی از پرسودترین گزینه‌ها است. بهتر است پیش از خرید هرگونه سخت افزار از ماشین حساب استخراج زیلیکا استفاده کنید چون گاهی گران است.
  • این ماینر دستگاهی دوطبقه بوده که درون کیسی فلزی مستطیلى قرار داشته و فن های خنک کننده در انتهای آن نصب شده‌اند. Innosilicon A10 سروصدای زیادی دارد و به اتاقی عایق صدا نیاز خواهید داشت. روی آن بلاکی کنترل‌کننده، نمایشگر، دکمه شروع و اتصال دهنده شبکه اترنت وجود دارد. درون کیس نیز 4000دلار سخت افزار به چشم می‌خورد و بهتر است پیش از خرید مصرف برق و سود آن را محاسبه کنید.
  • سپس باید نرم افزار خود را پیدا کنید. زیلیکا کلاینت، زیل‌ماینر و زیلیکا ماینینگ پراکسی ازجمله گزینه‌های موجود هستند. آن‌ها با لینوکس و ویندوز سازگار خواهند بود.
  • شما می‌توانید رمزارز زیلیکا را به صورت فردی و یا در دریاچه استخراج کنید. استخراج دوگانه همراه با اتریوم و اتریوم کلاسیک نیز در دریاچه me ممکن است. به علاوه می‌توانید از دریاچه‌هایی مانند راست‌پول، شردپول و کی1پول استفاده کنید.
  • آمارهای مختلفی برای اتریوم/اتریوم کلاسیک و سکه زیلیکا در me به چشم می‌خورد. روند پرداخت برای اتریوم حداقل 0.05 اتریوم بوده و برای زیلیکا حداقل 30 زیل است. اما آیا سودی در آن وجود دارد؟

خلاصه

مزیت اصلی این رمزارز صرفه جویی در انرژی حین استخراج است چون همانطور که گفتیم تنها جهت تایید اطلاعات درباره گره ها از اثبات کار استفاده می شود. اتفاق آراء در بلاک‌چین از طریق پروتکل تحمل خطای بیزانس محقق می‌شود. بنابراین تایید تبادلات و ایجاد بلاک‌های جدید به منابع انرژی زیادی نیاز ندارد. به طور کلی، اگر به اتریوم علاقه دارید استخراج سکه زیلیکا گزینه خوبی است و به منبع درامد دیگری در سرمایه کریپتوی شما تبدیل خواهد شد.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاه ها بسته شده است

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button