استخراج دوج کوین؛ راهنمای گام به گام ماینینگ دوج

استخراج دوج کوین
"نحوه استخراج دوج کوین"، "استخراج دوج کوین با لپ تاپ"، "چگونه می‌توان دوج کوین استخراج کرد؟"، "استخراج ارز دیجیتال دوج کوین با کامپیوتر" اگر شما هم یکی از طرفداران ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) باشید، احتمالاً با جست و جوی یکی از این عبارات، یا عباراتی مشابه این‌ها، به وبسایت دارا ماینر رسیده‌اید و دوست دارید با روش های استخراج دوج کوین آشنا شوید. دوج کوین معروف‌ترین میم کوین جهان است. اگر دوست دارید که با استخراج این ارز دیجیتال آشنا شوید، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.
فهرست مطالب
نحوه استخراج واقعی ارز دوج کوین

استخراج دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin) یکی از فورک‌های بیت کوین با چندین تفاوت عمده در کد منبع آن است. با این حال، فرآیند استخراج آن مشابه استخراج بیت کوین عمل می‌کند. دوج کوین درست مانند بیت کوین، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که دفتر کل دیجیتال آن به جای یک بخش واحد، توسط یک شبکه غیرمتمرکز از گره ها نگهداری می‌شود. در نتیجه، هیچ نهاد مرکزی برای توزیع ارز دیجیتال در جهان وجود ندارد. بنابراین توزیع سکه به صورت غیرمتمرکز طراحی شده است.

به جای فرآیندپیش استخراج، که در آن کل انباشته دوج کوین  قبل از راه‌اندازی شبکه به یکباره ایجاد می‌شد، دوج کوین توسط پروتکل به روشی از پیش برنامه‌ریزی‌شده صادر و منتشر می‌شود – مشابه بیت‌کوین. گیرنده‌ها ودریافت‌کننده‌های دوج کوین‌های تازه منتشر شده، به اصطلاح ماینرها هستند. این شرکت‌ کنندگان حیاتی شبکه، کسانی هستند که بلاک چین دوج کوین را رشد می دهند و در ازای آن به عنوان پاداش دوج دریافت می‌کنند. اصطلاح استخراج یا ماین کردن (Dogecoin mining)، قیاسی است که از فرآیند استخراج فلزات گرانبها از زمین گرفته شده است زیرا ارزهای دیجیتال از جمله دوج کوین باید به کمک نیروی کار و انرژی استخراج شوند.

هزینه‌ها و انرژی شامل ماینرهای دوج کوین هم هست، اما مانند حفر زمین برای یافتن فلزات گرانبها نیست. انرژی مورد استفاده برای استخراج دوج کوین صرف ماشین‌های کامپیوتری اختصاصی می‌شود و پردازنده‌ها را در یک رقابت جهانی برای حل پازل‌های ریاضی سخت قرار می‌دهد. هر دستگاه ماینر که ابتدا این معما را با موفقیت حل کند و در نتیجه از رقبای خود پیشی بگیرد، می‌تواند یک بلاک جدید به بلاک چین اضافه کند و با دوج کوین پاداشی دریافت می‌کند که به آن پاداش بلاک می‌گویند. این مکانیسم به ماینرها برای ارائه توان محاسباتی به شبکه دوج کوین و در نتیجه ایمن کردن شبکه برای مدیریت غیرمتمرکز تراکنش‌های همتا به همتا، به خوبی پاداش می‌دهد.

استخراج دوج کوین با ماینر

توکنومیکس دوج کوین

دوج کوین برخلاف برادران بزرگ خود یعنی بیت کوین و لایت کوین، محدودیت بالایی برای سکه ندارد و بنابراین یک ارز تورمی است. اما همیشه اینطور نبود. زمانی که دوج کوین ایجاد شد، در ابتدا سقف سکه ثابتی معادل 100 میلیارد سکه داشت و پاداش بلوک قرار بود تا زمانی که بلوک 600,000 استخراج شود، هر 100,000 بلاک به نصف کاهش یابد. پس از آن، پاداش بلوک با نرخ ثابت 10,000 سکه تا رسیدن به سقف 100 میلیارد سکه خواهد بود. طبق برنامه استخراج دوج کوین، این وضعیت باید تقریباً یک سال و 160 روز پس از راه‌اندازی انجام می‌شد.

با این حال، در ابتدای سال 2014، سه ماه قبل از پرداخت آخرین پاداش بلاک، توسعه دهندگان تصمیم گرفتند با نگه داشتن پاداش بلاک در 10,000 سکه در هر بلوک، انتشار ثابتی برای دوج کوین در نظر بگیرند. بنابراین دوج کوین به یک ارز ضد تورم با نرخ تورم آهسته در حال کاهش تبدیل شد (3.6٪ در سال 2024، 3٪ در سال 2030، 1.5٪ در سال 2065، …).

در نتیجه حذف عرضه هارد کپ دوج کوین، قیمت آن شروع به کاهش کرد و هش ریت شبکه به طور قابل توجهی در طول سال 2014 کاهش یافت. برای محافظت از شبکه در برابر حملات 51 درصدی، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند «ادغام استخراج» را فعال کنند؛ این کار به شبکه دوج کوین اجازه داد تا هش ریت را از سایر بلاک‌چین های اثبات کار دریافت کند که بر روی همان الگوریتم رمزنگاری اجرا می‌شوند. ادغام ماینینگ به ماینرها این امکان را می‌دهد که قدرت محاسباتی را به دو زنجیره در آن واحد تقسیم کنند و در نتیجه برای هر دو پاداش رقابت کنند، بدون اینکه نیازی به تقسیم هش ریت ارائه شده بین دو شبکه باشد. در نتیجه، امروز ماینرها می توانند دوج کوین و لایت کوین را به طور همزمان استخراج کنند.

آموزش استخراج ارز دیجیتال دوج کوین

چگونه می‌توان دوج کوین استخراج کرد؟ فرآیند و وسایل مورد نیاز

استخراج دوج کوین نیازمند ارائه قدرت پردازشی برای شبکه دوج کوین است که به عنوان هش پاور (hashpower) نیز شناخته می‌شود. از آنجا که دوج کوین یک سیستم باز و بدون مجوز مانند بیت کوین را نشان می دهد، هر کسی که به قدرت پردازش کامپیوتری دسترسی داشته باشد، می‌تواند در استخراج شرکت کند. در روزهای اولیه ظهور دوج کوین، استخراج دوج کوین با لپ تاپ، استخراج دوج کوین با cpu و سخت‌افزار کامپیوتر GPU به خوبی امکان‌پذیر بود. با توجه به افزایش محبوبیت دوج کوین، هش‌پاور بیشتری به شبکه ارائه می‌شود که استخراج را به طور فزاینده‌ای دشوارتر می‌کند. امروز، دیگر نمی‌توان دوج کوین را با یک واحد پردازش کامپیوتری (CPU) و در خانه استخراج کرد. حداقل یک واحد کارت گرافیک قدرتمند (GPU)، یا بهتر از آن، یک ماشین استخراج به اصطلاح یکپارچه ویژه برنامه (ASIC) برای ارائه قدرت هش مناسب به شبکه ضروری است. استخراج دوج کوین با ماینر به راحتی امکان‌پذیر است.

دقیقاً مانند صنعت استخراج بیت کوین، استخراج دوج کوین امروزه تحت سلطه استخرهای ماینینگ است. اگر یک ماینر فقط بتواند قدرت محاسباتی محدودی را ارائه دهد، بهتر است این ماینر دوج کوین را به استخرهای به اصطلاح ماینینگ متصل کنید. به این ترتیب، یک ماینر کوچک‌تر می‌تواند با بسیاری از قدرت‌های هش دیگر همکاری کند و این احتمال را بیشتر می‌کند که یک جریان ثابت از پاداش‌های بلاک را از فعالیت‌های استخراج خود دریافت کنند. هر زمان که استخر استخراج مربوطه یک بلوک جدید پیدا کرد، هر ماینر سهمی از پاداش‌ها را متناسب با قدرت هش خود دریافت می‌کند. علاوه بر این، بیشتر این استخرهای ماینینگ امکان استخراج ادغامی را فراهم می‌کنند، که به ماینرها اجازه می‌دهد تا در استخراج چندین ارز مبتنی بر رمزنگاری به طور هم‌زمان بدون نیاز به تقسیم هش ریت شرکت کنند.

آیا دوج کوین قابل استخراج است؟ درآمد ماینینگ دوج کوین چقدر است؟

بله. استخراج دوج کوین هم با CPU، هم با GPU هم با ماینرهای قدرتمند مانند ماینر s19 امکان‌پذیر است. درآمد حاصل از استخراج با ماینر بالاتر و سوددهی آن بیشتر است.

سودآوری یک ماینر به چهار متغیر مختلف بستگی دارد: هزینه انرژی، قدرت هش ارائه شده، قیمت فعلی دوج کوین و پاداش بلاک. مهمترین این پارامترها هزینه‌های انرژی است که بسته به موقعیت جغرافیایی یک ماینر به شدت متفاوت است. خوشبختانه در ایران هزینه انرژی برق نسبت به سایر کشورها کمتر است و می‌توان با کمترین هزینه انرژی، استخراج دوج کوین داشت. سه متغیر دیگر برای همه ماینرها مشابه هستند. بنابراین، ماینرها تمایل دارند تجهیزات خود را در مکان‌هایی راه اندازی کنند که هزینه های انرژی نسبتاً پایین است و کسب و کار استخراج آنها را سودآورتر می‌کند.

استخراج دوج کوین با ماینر

با نگاهی به سودآورترین GPU، می‌بینیم که آنها بسته به قیمت فعلی دوج کوین، 0.25 تا 2 دلار در روز درآمد دارند. برای استهلاک پردازنده گرافیکی بسته به مدل دقیق 2 تا 3 سال زمان لازم است. برخی از مدل‌های جدیدتر انویدیا (Nvidia) نیز نیمی از هش‌ریت مدل‌های قبلی را ارائه می‌کنند، که باعث می‌شود آن‌ها عمداً برای ماینینگ جذابیت کمتری داشته باشند تا از در دسترس بودن برای سایر موارد استفاده اطمینان حاصل شود. به طور خلاصه، می بینیم که خرید پردازنده‌های گرافیکی تنها با هدف استخراج دوج کوین (و لایت کوین) در سطوح قیمت فعلی، جذابیت چندانی ندارد. اما برای شخصی که دارای یک GPU قدرتمند است، می تواند راه خوبی برای کسب چند دلار اضافی باشد.

هنگام استخراج با جدیدترین مدل ماینرهای ASIC، اوضاع بهتر به نظر می رسد. زمانی که لایت‌کوین و دوج‌کوین را به‌طور همزمان استخراج می‌کنید، تقریباً 10 تا 40 دلار در روز سود می‌برند و حدود 1 تا 2 سال طول می‌کشد تا بازدهی داشته باشند.

خدمات داراماینر

شما می‌توانید به راحتی برای استخراج دوج کوین و رسیدن به درآمد دلاری، برای خرید ماینر از دارا ماینر اقدام کنید. داراماینر، علاوه بر فروش ماینرها به صورت کاملاً قانونی و با ارائه وام، در زمینه هاستینگ و تعمیرات ماینر نیز فعال است.  برای دریافت اطلاعات بیشتر همین حالا کلیک کنید.

چه مدت طول می کشد تا 1 عدد دوج کوین استخراج شود؟

شبکه دوج کوین به ازای هر بلوکی که به بلاک چین اضافه می‌شود، پاداش بلاکی 10,000 دوج کوین پرداخت می‌کند. مدت زمان اضافه شدن بلوک یک دقیقه است، یعنی به طور متوسط در هر دقیقه یک بلوک جدید یا هر روز 1440 بلوک به زنجیره اضافه می‌شود.

10,000 دوچ (پاداش بلوک) ضرب در 1,440 (بلاک در روز) = 14,400,000 دوج کوین هر روز استخراج می‌شود.

اینکه چقدر طول می کشد تا استخراج 1 دوج کوین استخراج شود، بستگی به میزان قدرت هش یک ماینر به شبکه دارد. با جدیدترین ماشین‌های ماینینگ ASIC، به‌طور میانگین در هر ساعت می‌توان 7 دوج کوین استخراج کرد.

هنگام استخراج با پردازنده گرافیکی، این عدد بسیار کمتر است. به طور متوسط روزانه 0.5 تا 2 دوج کوین در هر GPU قابل استخراج است. بنابراین، برای استخراج‌کنندگانی که دوست دارند درآمد ثابت دلاری داشته باشند، مهم است که هنگام استخراج با پردازنده‌های گرافیکی به یک استخر استخراج بپیوندند، زیرا در غیر این صورت، ممکن است سال‌ها طول بکشد تا یک ماینر انفرادی یک معما را حل کند و یک پاداش بلاک دریافت کند.

نحوه استخراج دوج کوین با CPU و GPU

 CPU : می‌توانید از واحد پردازش مرکزی (CPU) کامپیوتر خانگی خود برای استخراج دوج کوین استفاده کنید. این سخت افراز کامپیوتر شما برای بازیابی و اجرای دستورالعمل‌ها استفاده می شود. نرم افزار ویژه ماینر CPU مانند CPU Miner ممکن است به صورت رایگان دانلود شود تا بتوانید با کامپیوتر خانگی و به کمک CPU دوج کوین استخراج کنید.

GPU : همچنین می‌توانید از واحد پردازش گرافیکی (GPU) روی کامپیوتر خود برای استخراج دوج کوین استفاده کنید. پردازنده‌های گرافیکی حجم زیادی از داده‌ها را پردازش می‌کنند و آن‌ها را برای بازی‌ها، یادگیری ماشین و استخراج ارزهای دیجیتال مفید می‌سازند.

پردازنده‌های گرافیکی جایگزین بهتری برای CPU برای استخراج دوج کوین هستند، زیرا برای سطوح بالاتری از فعالیت طراحی شده‌اند. این امر باعث می‌شود که آنها کمتر داغ شوند و در پردازش اطلاعات برای فرآیند استخراج موثرتر باشند. نرم افزار استخراج دوج کوین، مانند EasyMiner، یک رابط کاربر پسند برای افرادی فراهم می‌کند که می‌خواهند با GPU ارز دیجیتال دوج کوین را استخراج کنند.

نرم افزار استخراج دوج کوین

آموزش استخراج ارز دیجیتال دوج کوین کامپیوتر خانگی

آیا دوج کوین قابل استخراج است؟ میزان آسان بودن ماین دوج کوین چگونه است؟ برای این که در مورد این دو سوال بیشتر بدانیم باید بگوییم که از سال 2014، دوج کوین را می توان با سایر بلاک چین های مبتنی بر رمزگذاری ادغام کرد. بنابراین، هش آن برای چندین سال به شدت به ماینرهای لایت کوین وابسته بود. این موضوع با تغییر روند دوج کوین در اوایل سال 2021 تغییر کرد، یعنی زمانی که این ارز دیجیتال به یکی از سودآورترین ارزهای استخراج تبدیل شد. جای تعجب نیست که این موضوع بسیاری از ماینرهای جدید را جذب کرد که می خواستند از این فرصت سود ببرند. در نتیجه، هش دوج کوین به شدت افزایش یافته و حتی از لایت کوین نیز پیشی گرفته است.

امروز، هش‌ریت دوج کوین تقریباً نیمی از اتریوم است. این امر باعث شده که استخراج ارز دیجیتال دوج کوین با کامپیوتر و CPU بسیار ناکارآمد شده باشد. استخراج با پردازنده گرافیکی هنوز امکان پذیر و سودآور است. اگر هش‌ریت دوج کوین در آینده بیشتر شود، این روش نیز می‌تواند تغییر کند. ماشین‌های ماینینگ ASIC ماینرهای GPU را از بازار خارج می‌کنند، زیرا هش‌ریت را در مقادیر بیشتر با قیمت ارزان‌تری ارائه می‌کنند.

به طور خلاصه، اگر به دنبال آموزش استخراج ارز دوج کوین با کامپیوتر و آموزش استخراج ارز دوج کوین با کامپیوتر خانگی هستید، باید بگوییم استخراج دوج کوین حتی با یک CPU آسان است اما به‌صرفه نیست. اما برای استخراج سودآور دوج کوین، ماینرها به GPU یا حتی بهتر از آن به یک ماینر قدرتمند ASIC نیاز دارند.

استخراج رمز ارز دوج کوین

نرم افزار استخراج دوج کوین با لپ تاپ

برای استخراج دوج کوین با کامپیوتر و یا لپ تاپ می‌توانید از نرم افزار  EasyMinerاستفاده کنید. در اینجا نحوه راه اندازی این نرم افزار آورده شده است.

  1.   EasyMiner را دانلود و نصب کنید.
  2. نرم افزار را راه اندازی کنید. یک پنجره بازشو ظاهر می شود که از شما اطلاعاتی برای استخراج لایت کوین می خواهد. روی Skip & Exit کلیک کنید تا بتوانید آن را برای دوج کوین پیکربندی کنید.
  3. برای دسترسی به صفحه پیکربندی ماینر، روی نماد Setup کلیک کنید.
  4. اطلاعات لازم را با اطلاعات ماینر پر کنید.
  5. صفحه تنظیمات را ببندید.
  6. روی Start Mining در کنار نماد Configuration کلیک کنید.

از ماینینگ خود لذت ببرید!

نحوه استخراج واقعی ارز دوج کوین

اما چگونه می‌توان با ماینر دوج کوین استخراج کرد؟ در اینجا چند مرحله اساسی وجود دارد که به شما آموزش استخراج دوج کوین را می‌دهد.

استخراج دوج کوین با ماینر

مرحله 1: خرید ماینر و سخت افزار ماینینگ

سخت افزار ماینینگ را خریداری کنید یا بررسی کنید که آیا CPU/GPU شما برای استخراج مناسب است یا خیر. برای استخراج سود بیشتر دوج کوین، به ماینرهای ASIC نیاز دارید که برای الگوریتم‌های مبتنی بر رمزنگاری طراحی شده‌اند. شما می‌توانید خرید ماینر را از دارا ماینر انجام دهید. همچنین می‌توانید  فارم قانونی ماینر اجاره کنید و بدون خرید، با هزینه کمتر، اقدام به استخراج دوج کوین کنید. دارا ماینر امکان اجاره فارم قانونی را نیز فراهم کرده است.

مرحله 2: نرم افزار ماینینگ را نصب کنید و درایورها را به روز کنید

نرم افزار مربوطه (CPU، GPU یا ASIC) را که برای اجرای ماینرهای ASIC یا CPU/GPU ضروری است را دانلود و نصب کنید و در صورت لزوم درایور GPU خود را به روز کنید.

مرحله 3: به یک استخر استخراج بپیوندید

با ایجاد حساب کاربری به یک ماینینگ استخر مناسب بپیوندید و در استخر ماینینگ ثبت نام کنید.

مرحله 4: دستگاه خود را به استخر متصل کنید

وقتی یک حساب کاربری در یک استخر استخراج دارید، باید از این حساب برای اتصال ماینر خود به یکی از سرورهای استخر استخراج استفاده کنید. یوتیوب ویدیوهای آموزشی زیادی در مورد نحوه انجام این کار برای هر استخر با دستگاه های ASIC و GPU/CPU ارائه می‌دهد.

مرحله 5: کیف پول دوج کوین را راه اندازی کنید

برای جمع آوری درآمد از جوایز بلوک، باید آدرس پرداخت خود را در حساب استخر خود ثبت کنید. اگر هنوز کیف پول دوج کوین ندارید، اکنون باید کیف پول شخصی خود را راه‌اندازی کنید. دوج کوین کیف‌پول‌های رسمی ارائه می‌کند، اما بسیاری از کیف‌پول‌های دیگر نیز فضای ذخیره‌سازی دوج کوین را فراهم می‌کنند.

مرحله 6: استخراج را شروع کنید

وقتی همه چیز تنظیم شد، تنظیمات حساب استخر استخراج شما، میزان هش، درآمد و پرداخت شما را کنترل می‌کند. اکثر استخرهای ماینینگ یک داشبورد یا حتی یک برنامه برای پیگیری فعالیت‌های استخراج خود در اختیار شما قرار می‌دهند. زمانی که مقداری دوج کوین استخراج کردید و پاداش های بلوک خود را دریافت کردید، می توانید آنها را از طریق حساب استخر استخراج به کیف پول شخصی خود انتقال دهید.

چگونه میتوان دوج کوین استخراج کرد

و در پایان این که…

در این مطلب به روش های استخراج دوج کوین پرداختیم و دریافتیم که اگرچه استخراج دوج کوین با لپ تاپ یا کامپیوتر امکان‌پذیر است، اما به صرفه نیست و بهتر است استخراج دوج کوین با ماینر انجام شود.

سوالات متداول در مورد استخراج بیت کوین

1,440,000 به صورت روزانه می‌توان دوج کوین استخراج کرد.

برای استخراج دوج کوین، به یک پردازنده با کارایی بالا و پهنای باند پرسرعت نیاز دارید. ماینینگ شامل اجرای نرم افزار استخراج بر روی کامپیوتر است و بلاک چین Dogecoin از الگوریتم هش Scrypt استفاده می کند. می توانید با استفاده از GPU یا ASIC ماین کنید.

یکی از عوامل بازار که بر قیمت دوج کوین تأثیر می‌گذارد، عرضه و تقاضا است. دوج کوین عرضه محدودی دارد و حداکثر 130 میلیارد سکه قابل استخراج است. با افزایش تقاضا برای دوج کوین و عرضه محدود، قیمت آن افزایش می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button