چگونه KAS ماین کنیم؟ استخراج یک عدد KAS چقدر طول می کشد؟

چگونه KAS ماین کنیم
فهرست مطالب

چگونه KAS ماین کنیم؟ استخراج یک عدد KAS چقدر طول می کشد؟

در 3 ژانویه 2009، اولین بلوک مبدا بیت کوین ایجاد شد که نشان دهنده آغاز عصر جدیدی از پول و ظهور صنعت استخراج ارز دیجیتال است. توسعه مستمر بازار کریپتو به تنوع صنعت استخراج رمزارزها افزوده است. علاوه بر بیت کوین، پروژه های محبوبی با استفاده از مکانیسم اثبات کار (PoW) مانند لایت کوین، دوج کوین و اتریوم (که در سال 2022 به مکانیسم اثبات سهام (PoS) منتقل شد، ظهور کردند.

اگرچه این پروژه‌ها ویژگی‌ها و نوآوری‌های فناورانه‌ی منحصربه‌فردی را در مقایسه با بیت‌کوین معرفی کرده‌اند، اما هنوز هم شباهت‌های زیادی دارند و تغییرات انقلابی در عملکرد ایجاد نکرده‌اند. با این حال، در سال 2021، Kaspa، به عنوان یک پروژه دارک هورس و با هدف در هم شکستن سه‌گانه بلاک چین، در کانون توجه قرار گرفت زیرا این زنجیره عمومی لایه ۱ PoW وعده می‌دهد که چشم‌انداز فعلی را متحول کند.

مقدمه ای کوتاه بر منشاء PoW

Proof of Work یا PoW در ابتدا توسط سینتیا دورک و مونی ناور در سال 1993، مدت ها قبل از ظهور بیت کوین، ارائه شد. در آن زمان، PoW فقط برای رسیدگی به موضوع «ایمیل‌های هرزنامه» اعمال می‌شد. افراد وظایف محاسباتی خاصی را بر روی رایانه های خود انجام می دهند تا ثابت کنند که آنها به جای ارسال کننده هرزنامه، فرستنده قانونی ایمیل هستند. این فرآیند به عنوان “اثبات کار” نامیده شد.

با این حال، PoW تا زمان ظهور ارزهای دیجیتال به رهبری بیت کوین، به رسمیت شناخته نشد. امروزه، بیت کوین دارای ارزش بازار 585.1 میلیارد دلاری است که بر شرکت های شناخته شده جهانی مانند ویزا، والمارت و جانسون اند جانسون سایه افکنده است. اگرچه با گذشت زمان این نام در حال تبدیل شدن به یک نام آشنا است، اما سایر پروژه‌های PoW هنوز در سایه‌ا‌ی از ابهام قرار دارند. به عنوان مثال، پروژه PoW در حال ظهور Kaspa، اجماع محدودی در جامعه رمزنگاری دارد و بسیاری از کاربران در فضای کریپتو هنوز با آن ناآشنا هستند.

 

چگونه KAS ماین کنیم

منبع: 8MarketCap

 

در این مقاله، ما با اصول فنی پشتوانه‌ی کاسپا شروع می کنیم تا ویژگی های آن را معرفی کنیم و همچنین بینشی در مورد نحوه استخراج آن و زمان مورد نیاز برای استخراج یک KAS با استفاده از تجهیزات ماینینگ مختلف ارائه می دهیم.

فناوری پشت کاسپا

Kaspa به عنوان یک پروژه نوآورانه نادر در زمینه PoW توصیف شده است و واقعا هم همینطور است. Kaspa به عنوان اولین پروژه ای که از فناوری Directed Acyclic Graph (DAG) استفاده می کند، بلوک های موازی و تایید تراکنش های فوری را امکان پذیر می کند، که یک تغییر قابل توجه نسبت به بلاک چین سنتی است. با تکیه بر فناوری blockDAG، Kaspa می‌تواند تراکنش‌های بزرگ را در یک لحظه پردازش کند، حال آنکه توانایی ایجاد چندین بلوک را نیز دارد، به طور متوسط یک بلوک در ثانیه. طبق بیانیه رسمی کسپا، هر بلوک در شبکه فعلی می تواند تقریباً 200 تراکنش را ثبت کند که حدود 30 برابر بیشتر از بیت کوین است.

چگونه KAS ماین کنیم

علاوه بر این، Kaspa همچنین از مکانیزم توافقی به نام GHOSTDAG استفاده می‌کند که مشکل چالش برانگیز بلوک‌های یتیم در پروژه‌های PoW را حل می‌کند. برخلاف بلاکچین‌‌های سنتی، GHOSTDAG بلوک‌های موازی ایجاد شده را یتیم نمی‌کند، بلکه به آن‌ها اجازه می‌دهد همزیستی کنند و آنها را با توافق سفارش می‌دهد. تحت این مکانیسم، بلوک ها در یک ساختار “درختی” در شبکه Kaspa سازماندهی می شوند.

طبق داده‌های CoinGecko تا 6 جولای، قیمت فعلی کسپا 0.0207 دلار است. در حال حاضر، KAS دارای ارزش بازار 401 میلیون دلاری است که در بین تمام رمزارزها در رتبه 97 قرار دارد.

نحوه استخراج KAS

در شبکه Kaspa، ماینرها باید با انجام وظایف خود و برخی از محاسبات، برای کسب حق تایید تراکنش ها با یکدیگر رقابت کنند و مقدار مشخصی KAS به عنوان پاداش به دست آورند. KAS که از الگوریتم kHeavyHash استفاده می‌کند، از GPU (NVIDIA و AMD) و ماشین‌های استخراج ASIC پشتیبانی می‌کند. با این حال، با هش ریت فعلی شبکه 1.41 PH/s، حتی با آخرین دستگاه استخراج ANTMINER KS3، شانس تئوری استخراج یک بلوک تنها 0.58٪ است. در نتیجه، پیوستن به یک استخر ماینینگ به انتخاب ترجیحی برای اکثر ماینرهای KAS تبدیل شده است.

*احتمال استخراج یک بلوک = هش ریت دستگاه ماینر / هش ریت شبکه، که بر اساس هش ریت ANTMINER KS3 8.3 TH/s و هش ریت شبکه 1.41 PH/s محاسبه شده است.

در زیر مراحل مختصری برای اتصال GPU شما به یک استخر استخراج (در مثال استخر ViaBTC) آمده است:

 

  1. نرم افزار استخراج Kaspa را دریافت کنید.

گزینه های نرم افزار استخراج عبارتند از: GMiner، lolMiner، BzMiner و غیره.

سیستم عامل: ویندوز، لینوکس.

Gminer: Releases · Develsoftware/GMinerRelease · GitHub

lolMiner: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4724735.0

BzMiner: انتشارات · bzminer/bzminer · GitHub

 

  1. نرم افزار استخراج را کانفیگ کنید.

۱. پس از دانلود نرم افزار، آن را از حالت فشرده خارج کنید.

۲. فایل start.bat را با TextPad یا ویرایشگر متن دیگری باز کنید.

۳. از فایل بچ موجود در نرم افزار استفاده کنید یا فایل بچ خود را بسازید، سپس روی آن راست کلیک کرده و گزینه “Edit” را انتخاب کنید تا پارامترهای پیش فرض را حذف یا تغییر دهید.

*توجه: لطفاً نام کاربری خود را با نام کاربری که برای حساب اصلی/فرعی خود در www.viabtc.com استفاده می‌کنید جایگزین کنید، و نام ورکر می‌تواند هر چیزی که میخواهید باشد. پس از انجام تغییرات، روی “ذخیره” کلیک کنید.

 

  1. نرم افزار ماینینگ را اجرا کنید.

پس از تکمیل تنظیمات نرم افزار، برای شروع اجرای نرم افزار روی فایل  start.bat دوبار کلیک کنید.

 

چگونه KAS ماین کنیم

 

اگر از دستگاه استخراج ASIC برای اتصال به استخر استخراج استفاده می کنید، باید پارامترها را به صورت زیر تغییر دهید:

  1. در مرحله اول، به یک دستگاه ماینر نیاز دارید که از استخراج KAS پشتیبانی کند، مانند ANTMINER KS3 و IceRiver KAS KS2.
  2. روش تسویه سود را برای استخراج KAS در استخر ViaBTC، مانند PPLNS و SOLO انتخاب کنید.
  3. آدرس استخر استخراج را تنظیم کنید. ViaBTC دو URL را برای ماینرها فراهم می کند که می توانند از بین آنها انتخاب کنند (اگر اتصال به یک URL با شکست مواجه شود، به طور خودکار به دیگری تغییر می کند):

– stratum+tcp://mining.viabtc.io:3015

– stratum+tcp://mining.viabtc.io:315

  1. نام ماینر و رمز عبور را تنظیم کنید. به عنوان مثال، نام حساب را می توان به عنوان “viabtc” و نام ماینر را می توان به عنوان “viabtc.001” تنظیم کرد. رمز عبور را می توان خالی گذاشت یا هر چیزی به دلخواه شما.
  2. هنگامی که دستگاه ماینر به مدت 10-15 دقیقه کار کرد و به طور پایدار به استخر ViaBTC متصل شد، می توانید برای بررسی وضعیت عملکرد و سود به وب سایت رسمی استخر ViaBTC وارد شوید.

*برای جزئیات بیشتر به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://support.viabtc.com/hc/articles/19013252615065

چقدر طول می کشد تا یک KAS استخراج شود

زمان مورد نیاز برای استخراج یک KAS به عوامل مختلفی مانند نرخ هشریت فعلی شبکه، سختی استخراج و قوانین توزیع پاداش بلوک بستگی دارد. در شبکه Kaspa، پاداش بلوک برای KAS یک بار در سال نصف می شود(هاوینگ اتفاق میافتد)، و به طور پیوسته با ضریب (1/2)^(1/12) در هر ماه کاهش می یابد. در حال حاضر، هر بلوک کسپا معادل 207.65 KAS پاداش می دهد و انتظار می رود در 8 جولای به 196 KAS در هر بلوک کاهش یابد.

علاوه بر این، ماینر مورد استفاده نیز می تواند تفاوت زیادی در زمان مورد نیاز برای استخراج یک KAS ایجاد کند. بر اساس هش ریت فعلی شبکه 1.41 PH/s، داده های مدل های استخراج کننده محبوب در بازار به شرح زیر است:

چگونه KAS ماین کنیم

*”زمان برای 1 KAS (دقیقه)” به زمان مورد نیاز برای استخراج یک KAS اشاره دارد که بر حسب دقیقه اندازه گیری می شود.

درباره ViaBTC

ViaBTC، که در می 2016 تأسیس شد، خدمات استخراج رمزارزها را به صورت حرفه ای، کارآمد، ایمن و پایدار برای بیش از یک میلیون کاربر در 130+ کشور/منطقه در سراسر جهان، با ارزش خروجی استخراج تجمعی ده ها میلیارد دلار، ارائه کرده است. این استخر ماینینگ پیشرو و فراگیر، خدمات استخراج را ارائه می دهد که بیش از ده رمزارز اصلی را شامل می شود که شامل BTC، LTC و KAS می شود. ViaBTC با پشتیبانی از خدمات یکپارچه شامل ViaBTC Pool، CoinEx Exchange و ViaWallet، تلاش می کند تا ابزارهای پشتیبانی بیشتر، خدمات استخراج پایدارتر و کارآمدتر و همچنین تجربه محصول بهتری را به کاربران جهانی ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button