کدام ارزهای دیجیتال اصطلاحا شت کوین هستند؟

تشخیص شت کوین
فهرست مطالب

تشخیص شت کوین در بازار ارزهای دیجیتال و پیشگیری از زیان‌های احتمالی ناشی از خرید آن به تازگی به دغدغه بسیاری از افراد فعال در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. بنابراین در این مطلب از دارا ماینر قصد داریم برای تشخیص شت کوین برخی از ویژگی‌های آن را با شما به اشتراک بگذاریم. در صورتی که با مبحث شت کوین آشنایی ندارید، می‌توانید به وبلاگ دارا ماینر مراجعه کنید.

چرا از اصطلاح شت کوین استفاده می‌کنیم؟

در بازار ارزهای دیجیتال هر رمزارزی معمولا با هدف مشخصی به بازار عرضه می‌شود. بنابراین قابلیت‌های منحصر به فردی دارد و به این ترتیب نیز می‌تواند در بازار توسعه یابد. به عنوان مثال اکنون همه ما بر این موضوع اشراف داریم که اتریوم در جهت تنظیم قراردادهای هوشمند بر پایه بلاک‌چین به بازار عرضه شده است. اما در این میان برخی از رمزارزها نیز هستند که در حقیقت بدون هدف و برنامه خاصی وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند.

در دنیای رمزارزها به ارزهای دیجیتالی که بدون هدف مشخصی وارد بازار شده‌اند و برنامه‌ای برای توسعه آن‌ها وجود ندارد، اصطلاحا شت کوین گفته می‌شود. این رمزارزها غالبا برای سرگرمی یا تعدیل بازار ایجاد می‌شوند. اما هدف اقتصادی پشتوانه آن‌ها نیست.

نکته جالب توجهی که در مورد شت کوین وجود دارد این است که این اصطلاح معمولا بار منفی در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند. چرا که همین نامگذاری نیز به نوعی نشان‌دهنده بی‌ارزشی و مبهم بودن برنامه‌های آینده این نوع از رمزارزها است.

راه‌اندازی شبکه‌های بلاک‌چینی رایگان و به وجود آمدن بیت کوین و اتریوم به برنامه‌ریزی بسیار قوی و سرمایه‌گذاری کلانی نیاز داشت. اما در این میان به تخصص برنامه‌نویسان قدری نیز نیاز بود. بنابراین امکان استفاده رایگان از این شبکه و اضافه کردن یک ارز دیجیتال دلخواه به دنیای رمزارزها، احتمال ایجاد شت کوین‌ها را چندین برابر کرد.

شت‌کوین‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

آشنایی با ویژگی‌های شت‌کوین‌ها می‌تواند نقش موثری در شناخت این آلت کوین‌ها داشته باشد. در ادامه برخی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

 • رمرزارزهایی هستند که به هنگام ورود به بازار شناسنامه دقیقی ندارند.
 • ارزش‌گذاری این نوع از رمزارزها از اصول دقیقی پیروی نمی‌کند و بیش‌تر بر پایه حدس و گمان است.
 • تیم توسعه و ارائه‌دهنده این رمزارزها اصولا نامشخص و ناشناس هستند.
 • این رمزارزها غالبا هیچ هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند و دلیل ورود به بازارشان نیز مشخص نیست.
 • این نوع از ارزهای دیجیتال معمولا چارچوب عملکردی مشخصی ندارند. از این رو بدون دستورالعمل خاص شروع به فعالیت می‌کنند و در ابتدا وعده‌های بزرگی می‌دهند.
 • شت کوین‌ها در ابتدای عرضه معمولا با قیمت بسیار پایینی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.
 • این رمزارزها غالبا هیچ وایت پیپری ندارند.
 • معمولا نمونه‌ای کپی شده از سایر پروژه‌ها هستند و از این رو سطحی و بدون هویت به نظر می‌رسند.
 • تعداد سرمایه‌گذاران این نوع از ارزها غالبا انگشت‌شمار هستند.
 • نقدینگی این پروژه‌ها غالبا کمتر از سی هزار دلار است.

تشخیص شت کوین

تشخیص شت کوین چگونه انجام می‌شود؟

با توجه به تعدد رمزارزها و ارزهای دیجیتال موجود در بازار تشخیص شت کوین چندان ساده نیست. اما حقیقت این است که تشخیص شت کوین معمولا از روی بی‌هدفی و مشخص نبودن برنامه‌های آتی آن صورت می‌گیرد.

برای تشخیص شت کوین باید بدانید که هر چند این ارزهای دیجیتال ممکن است در شبکه‌های بلاک‌چین مختلف توسعه پیدا نمایند. اما شبکه اتریوم متداول‌ترین این شبکه‌ها است. از این رو در یک دسته‌بندی کلی انواع شت کوین را می‌توان به انواع بلاک‌چین‌هایی نسبت داد که این ارزها در آن توسعه پیدا کرده‌اند.

یکی از نکات قابل توجهی که در خصوص شت کوین باید مورد توجه قرار گیرد، نام‌گذاری این ارزهای دیجیتال توسط تیم‌های توسعه‌دهنده است. بنابراین می‌توان گفت که هیچ قانون مشخصی را نمی‌توان برای نامگذاری شت‌کوین‌ها در نظر گرفت. اما در حال حاضر گروهی از ارزهای دیجیتال که با لوگوهایی شبیه به حیوانات مختلف عرضه می‌شوند، رایج ترین شت کوین‌ها هستند. بنابراین می‌توان گفت تشخیص شت کوین از روی لوگوی آن نیز امکانپذیر است.

در ادامه برای مشخص شدن موضوع، سعی می‌کنیم راه‌هایی را برای تشخیص شت کوین با شما عزیزان به صورت موردی مطرح کنیم:

 • داشتن یک ساز و کار پیش پا افتاده و تکرار شونده یکی از راه‌های تشخیص شت کوین است.
 • پایین بودن قیمت در ابتدای معرفی و افزایش قیمت با روندی غیر قابل پیش‌بینی نیز یکی دیگر از راه‌های تشخیص شت کوین است.
 • نداشتن هدف خاص و مشخص در توسعه شت کوین‌ها از دیگر راه‌های تشخیص شت کوین‌ها است.
 • شت کوین‌ها معمولاً کاربرد خاص و تعریف شده‌ای ندارند.
 • از نحوه نام گذاری و لوگو نیز بسیاری از شت کوین‌ها قابل تشخیص هستند.

انواع شت کوین‌های معروف

می‌توان گفت که آن دسته از ارزهای دیجیتالی که با توجه به سرمایه‌گذاری افراد ثروتمند معروف شده‌اند، جزو شت‌کوین‌های معروف هستند. زیرا با توجه به رشدهای انفجاری سرمایه‌گذاری در این رمزارزها در بازه‌های زمانی نامشخصی با استقبال زیادی در میان کاربران روبه‌رو می‌شوند. اما حقیقت این است که هیچ خاصیت و قابلیت خاصی باعث مشهور شدن آن‌ها نسبت به بقیه شت کوین‌ها نشده است. در ادامه شما را با انواع شت کوین‌های معروف آشنا می‌کنیم:

 • ارز دیجیتال دوج کوین معمولا به عنوان معروف‌ترین میم کوین موجود در بازار شناخته می‌شود.
 • ارز دیجیتال شیبا اینو که موفق شده است تا در ماه‌های اخیر به یکی از محبوب‌ترین شت‌کوین‌های دنیای ارز دیجیتال تبدیل شود.
 • کیشو اینو نیز در چند هفته اخیر به یکی از ارزهای دیجیتال معروف تبدیل شده است. این ارز دیجیتال در همین فرصت اندک توجه کاربران زیادی را به خود جلب نموده است.
 • سیف مون نیز یکی دیگر از شت کوین‌های پرطرفدار به ویژه در میان کاربران ایرانی است.
 • چیا را نیز می‌توان یکی دیگر از میم کوین‌های تقریباً معروف در بازار ارزهای دیجیتالی دانست.

آیا خرید شت کوین انتخاب مناسبی است؟

خرید و فروش شت کوین به یکی از رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. طبق تجربه خرید شت کوین مانند یک شمشیر دو لبه است. به این معنی که هم می‌تواند منجر به کسب سودهای کلان شود و از دیگر سو ممکن است با افت قیمتی بسیار شدید روبه‌رو شود. بنابراین این ریسک هم وجود دارد که سرمایه‌ی شما را به باد دهد. از این رو در زمان خرید حتما باید تحلیل کاملی داشته باشید.

خرید شت کوین برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه مدت می‌تواند انتخاب مناسبی محسوب شود. اما در دراز مدت ممکن است شرایط پیچیده‌ای را ایجاد کند و با چالش های ریز و درشتی همراه شود.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button