دوج کوین چیست؟

دوج کوین چیست
اگر در دو یا سه سال گذشته با فضای کریپتو و ارزهای دیجیتال آشنا بوده‌اید، قطعاً نام دوج کوین Dogecoin (DOGE) را شنیده‌اید. ارز دیجیتال دوج کوین که نماد خود را از میم کوین شیبا اینو الهام گرفته، به عنوان رهبر «میم کوین‌ها» شهرت پیدا کرده است. در این مطلب می‌خواهیم به طور کامل به سوالاتی نظیر "دوج کوین چیست؟"، "علامت دوج کوین چیست؟"، "دوج کوین بر بستر چیست؟"، "سهام دوج کوین چیست؟" پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.
فهرست مطالب

دوج کوین در اواخر سال 2013 توسط دو مهندس نرم افزار به نام های بیل مارکوس (Bill Marcus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) ایجاد شد که هر یک به ترتیب در IBM و Adobe Systems کار می کردند. این ارز دیجیتال با استفاده از کد منبع‌باز لایت کوین ایجاد شد که خود انشعابی از بلاک چین بیت کوین بود. هدف اصلی از ایجاد آن، افزایش آگاهی عمومی از قابلیت‌های فناوری بلاک چین بود.

این ارز دیجیتال نوپا با حمایت‌های یک جامعه آنلاین بزرگ که شامل ایلان ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ می‌شد، تنها در سال 2021 بیش از 4000 درصد افزایش یافت.

تاریخچه دوج کوین چیست

جامعه آنلاین همچنین در عناوین خبری تاثیرگذار بوده است، که شامل رویدادهای مختلف جمع‌آوری کمک‌های مالی است، مانند جمع آوری کمک مالی 50000 دلاری برای اعزام تیم باب اسلید جامائیکا به بازی‌های المپیک زمستانی 2014 پس از اینکه این تیم واجد شرایط شد اما توانایی مالی برای شرکت در آن را نداشت.

چنین ترفندهای تبلیغاتی، دوج کوین را تا سال 2021 به وضعیت بسیار خوبی ارتقا داد. این ارز روی تابلوهای تبلیغاتی وال استریت بت وبسایت ردیت و توییتر نفوذ پیدا کرد، جایی که ارزش آن با توییت‌‌های ایلان ماسک تغییر می‌کرد.

قیمت‌های دوج کوین تا ماه اوت 2021 در نمودار زیر نشان داده شده است:

 قیمت دوج کوین از زمان آغاز به کار نسبتا! ثابت باقی مانده است اما در آوریل 2021 به سرعت شروع به افزایش کرد. بالاترین قیمت تاریخ به 0.7376 دلار و پایین ترین قیمت تاریخ 0.00008547 دلار بود. بازگشت سرمایه برای سرمایه‌گذاران اولیه تا 15 سپتامبر 2021 حدود 89841٪ است. 

ویژگی‌های رمز ارز دوج کوین

نداشتن حداکثر عرضه

دوج کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین حداکثر عرضه را ندارد. ماینرهای دوج کوین در هر بلوک 10000 دوج کسب می‌کنند و هر بلاک در هر دقیقه ایجاد می‌شود. این یعنی روزانه 14400400 توکن دوج جدید ایجاد می‌شود که سپس به بازار فروخته می‌شود یا در کیف پول ماینرها ذخیره می‌شود.

عدم تمرکز

تمرکززدایی بخشی از امنیت حاکم بر اکثر ارزهای دیجیتال است، به این معنی که امنیت در دستان مجموعه‌ای از کاربران در سراسر جهان است. تمرکززدایی یک ارز دیجیتال معمولاً با تعداد گره‌ها در شبکه و توزیع ماینر آن اندازه‌گیری می‌شود.

بر اساس موتور جستجو و تحلیل داده بلاک چین Blockchair، دوج کوین حدود 1090 گره در مقایسه با 10000 گره در 97 کشور برای بیت کوین دارد. این باعث می‌شود که شبکه دوج کوین مستعد حمله 51٪ باشد که در آن یک شخص یا نهاد منفرد بیش از 50 درصد از شبکه را کنترل می‌کند.

بیشتر دوج کوینها در دست چند نفر هستند.

اکثر کیف‌پول‌های دوج کوین حاوی مقدار زیادی دوج در گردش هستند که این یک خطر است، زیرا کنترل نامناسبی بر نوسانات قیمت و نقدینگی در بازار دارند. تخمین زده می شود که 0.002٪ از کیف پول‌های دوج کوین حدود دو سوم از کل عرضه DOGE را در اختیار دارند. این یک سناریوی بسیار متفاوت با بیت کوین است که دارایی‌های کیف پول را به طور مساوی توزیع کرده است.

دوج کوین چگونه کار می‌کند؟

ارز دیجیتال دوج کوین روی فناوری بلاک چین اجرا می شود که از یک دفتر کل دیجیتال توزیع شده و ایمن استفاده می‌کند که تمام تراکنش‌های انجام شده در شبکه خود را ذخیره و اضافه می کند، دقیقاً شبیه به نحوه کار اکثر ارزهای دیجیتال. شبکه دوج کوین همچنین از رمزنگاری برای ایمن‌سازی تمام تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین خود استفاده می‌کند.

ماینینگ و استخراج دوج کوین از مفهوم اثبات کار استفاده می‌کند، جایی که ماینرها کامپیوتر رایانه برای حل معادلات پیچیده ریاضی برای پردازش و ثبت تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین استفاده می‌کنند. ماینرها برای عملیات ماینینگ خود با به دست آوردن دوج کوین پاداش می‌گیرند که بعد از استخراج می‌توانند آن را در صرافی‌های کریپتوکارنسی بفروشند یا در کیف پول خود نگه دارند.

دوج کوین چیست و چگونه کار می‌کند

از دوج کوین می‌توان برای انجام پرداخت‌ها و خریدها استفاده کرد، اما ذخیره باارزشی محسوب نمی‌شود؛ این به دلیل تعداد نامتناهی دوج کوینی است که می‌توان ایجاد کرد و باعث می‌شود ارز دیجیتال از نظر طراحی بسیار تورم‌ ایجاد کند.

تکمیل معادلات ریاضی و ثبت تراکنش‌ها برای ماینرهای دوج نسبتا سریع و آسان است. این امر دوج کوین را برای پردازش پرداخت‌ها کارآمدتر می‌کند. پردازش و تایید بلاک‌های جدید در بلاک چین دوج کوین به طور متوسط یک دقیقه طول می‌کشد در حالی که این زمان برای بیت کوین به طور متوسط 10 دقیقه است. با این حال، این تمایز تا حدی به بیت کوین کمک می‌کند تا ارزش خود را در طول زمان حفظ کند و با وادار کردن ماینرها به کار طولانی‌تر و سخت‌تر روی هر پاداش بلاک، ارزش خود را حفظ کند.

دوج کوین بر بستر چیست؟

این ارز دیجیتال مبتنی بر لایت کوین است و از همان فناوری اثبات کار استفاده می‌کند.  دوج کوین از الگوریتم Scrypt به عنوان الگوریتم اثبات کار یا همان Proof-of-Work (PoW) خود استفاده می‌کند. الگوریتم Scrypt یک تابع حافظه سخت است، به این معنی که برای حل به حافظه زیادی نیاز دارد و استخراج آن با استفاده از ماشین‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) دشوار است.

دوج کوین چیست و چه بستری دارد

نحوه خرید دوج کوین

خرید دوج کوین به راحتی از طریق اکثر صرافی‌های داخلی و خارجی ارز دیجیتال امکان‌پذیر است. اولین قدم برای خرید Dogecoin، باز کردن یک حساب آنلاین در یک صرافی ارز دیجیتال است که از دوج کوین پشتیبانی می کند. این حساب باید از طریق دلار آمریکا یا ارزهای دیجیتال تامین شود.

پس از تامین مالی کیف پول، می‌توانید با سفارش دادن از طریق کارگزار خود، شروع به خرید کنید. اگر سفارش با موفقیت اجرا شود، دوج کوین را در کیف پول خود خواهید دید.

گزینه دیگر برای خرید دوج کوین، استفاده از یک کیف پول ارز دیجیتال است که مجموعه‌ای از کلیدهای خصوصی را برای ذخیره دوج شما در خارج از حوزه صرافی ارائه می‌دهد. استفاده از کیف پول کریپتو امنیت بیشتری را برای حفظ دوج کوین شما در صورت هک یا حمله به صرافی ارائه می‌دهد.

دو نوع اصلی کیف پول وجود دارد، یعنی کیف پول نرم افزاری داغ و کیف پول ذخیره سازی سخت افزاری سرد. کیف‌پول‌های نرم‌افزار داغ عموماً رایگان هستند، اما برای دسترسی به دوج کوین‌های خود به اتصال اینترنت نیاز دارید. بهترین کیف پول نرم افزاری برای دوج کوین به طور مستقیم کیف پول دوج کوین است که هم در برنامه های دسکتاپ و هم برای موبایل در دسترس است. کیف پول های سخت افزاری سرد به صورت آفلاین ذخیره می شوند، اما بسته به ارائه دهنده، هزینه‌ای دارند.

 صرافی‌های برتر ارزهای دیجیتال برای دوج کوین شامل موارد زیر است:

  • صرافی بایننس
  • صرافی کوین بیس
  • صرافی Gemini Crypto
  • صرافی  eToro
  • صرافی رابین هود
  • صرافی Upbit
  • صرافی OKEx

نحوه استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین عمدتاً به دلیل ارزش پایین آن برای ماینرها بی‌سود بوده است. اما افزایش اخیر قیمت دوج فرصت‌هایی را برای ماینرها ایجاد کرده است. اگر قصد استخراج دوج کوین دارید، حتماً باید نوسانات دوج کوین را در نظر داشته باشید.

فرآیند استخراج دوج کوین

سخت افزار مورد استفاده در استخراج Dogecoin Dogeminer نامیده می‌شود. این سخت افزار به سادگی یک گره در بلاک چین دوج کوین است که محاسبه معادلات ریاضی را برای بررسی و اعتبارسنجی تراکنش‌های دریافتی در شبکه انجام می‌دهد. گره‌ها تعیین می‌کنند که کدام تراکنش‌های معتبر در بلاک چین دوج کوینDogechain  گنجانده شده و آنها را در بلوک‌هایی ترکیب می‌کنند که سپس به طور تغییرناپذیر در دفتر کل مشترک ثبت می‌شوند.

ماینرها برای انجام این محاسبات پیچیده ریاضی، دوج را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. Dogechain 10000  دوج در دقیقه آزاد می کند که توسط سریع‌ترین ماینر برای تایید تراکنش ورودی دریافت می‌شود.

دوج کوین چیست و چگونه استخراج می شود

برای استخراج دوج کوین سخت افزار مناسب را انتخاب کنید

اولین قدم در استخراج دوج کوین این است که سخت افزار خود را انتخاب کنید. اگرچه هنوز هم می‌توانید از پردازنده‌های کامپیوتری (CPU) و کارت‌های گرافیکی GPU) ) استفاده کنید، اما معمولاً CPU برای فرآیند استخراج کریپتو توصیه نمی‌شود. پردازنده‌های گرافیکی کارآمدتر از پردازنده‌های کامپیوتری هستند. ظهور ماینرهای ASIC به دلیل کارایی و سودآوری آن را به بهترین سخت افزار تبدیل کرده است.

از آنجایی که دوج کوین بر روی الگوریتم Scrypt اجرا می شود، ماینرهای تخصصی Scrypt ASIC وجود دارند که سخت افزار بهینه برای استخراج DOGE هستند. ماینرهای Scrypt ASIC نیز بسیار سودآورتر از GPU ها هستند. بهترین ماینرهای دوج کوین Scrypt ASIC در بازار عبارتند از:

 برای طولانی‌تر کردن و نگهداری سخت‌افزار، ماینرها باید اطمینان حاصل کنند که سخت‌افزار از طریق خنک‌کننده‌ها، مهار نویز و فضای ذخیره‌سازی تجهیزات، کنترل دمای کافی را دارد. بهترین مکان ها معمولاً فضاهای خنک و عایق صدا با برق بدون وقفه هستند.

نرم افزار استخراج دوج کوین

نرم افزار استخراج دوج کوین به ماینرها این امکان را می دهد تا به بلاک چین Dogecoin متصل شوند و فرآیند استخراج را آغاز کنند. با این حال، نیاز به اطمینان از سازگاری برنامه نرم افزاری با سخت افزار مورد استفاده وجود دارد. 

رمز ارز دوج کوین چیست

خدمات داراماینر

شما می‌توانید به راحتی برای استخراج دوج کوین و رسیدن به درآمد دلاری، برای خرید ماینر از دارا ماینر اقدام کنید. داراماینر، علاوه بر فروش ماینرها به صورت کاملاً قانونی و با ارائه وام، در زمینه هاستینگ ماینینگ و تعمیرات ماینر نیز فعال است.  برای دریافت اطلاعات بیشتر همین حالا کلیک کنید.

سوالات متداول در مورد دوج کوین

گفته می‌شود سرمایه‌گذاری بلند مدت روی دوج کوین خیلی قوی نیست. باید دید چقدر پتانسیل صعودی برای دوج کوین وجود دارد، در این صورت این میم کوین برای سرمایه‌گذاری مناسب خواهد بود.

دوج کوین به دلیل نوسانات خود در بازار ارزهای دیجیتال شناخته شده است، بنابراین اگر در زمان نامناسبی خرید کنید، ممکن است ضرر قابل توجهی کنید و در دراز مدت به پرتفوی خود آسیب بزنید. البته تمامی ارزهای دیجیتال مزایا و معایب خود را دارند.

دوج کوین در هر تراکنش تنها 0.12 کیلووات ساعت در مقایسه با بیت کوین 1183.58 کیلووات ساعت در هر تراکنش استفاده می‌کند. کاهش مصرف انرژی دوج کوین را می‌توان به رویکردهای ایلان ماسک نسبت داد. او قبلاً گفته بود که در کنار توسعه‌دهندگان دوج کوین برای تقویت کارایی آن کار می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button