مقایسه زمان تراکنش در رمزارزهای مختلف

سرعت تبادل رمزارز
سرعت تبادل یعنی سرعت عمل شبکه و این که شبکه قادر است چه تعداد عملیات در ثانیه را پردازش کند. این امر در بازار سکه دیجیتال حیاتی است چون بیشتر کاربران به خاطر امنیت، شفافیت و سرعت تبادل بالا به سراغ رمزارزها می‌روند.
فهرست مطالب

به زمانی که شبکه برای تکمیل یک عملیات نیاز دارد سرعت تبادل می‌گویند. اما چرا سرعت بالای تبادل رمزارزها حائز اهمیت است؟ هر چه سرعت تبادل بالاتر باشد تبادل سریع‌تر انجام می‌شود و کاربر راضی‌تر خواهد بود. اکنون باید دید که سریع‌ترین سکه‌های دیجیتال کدامند و آیا رقیب سیستم‌های قدیمی پرداخت هستند.

ما فهرستی از سریع‌ترین رمزارزهای بازار را آماده کرده‌ایم. ما همچنین در این مقاله شبکه‌های مبتنی بر بلاک‌چین و سیستم‌های انتقال پول قدیمی را مقایسه می‌کنیم تا ببینیم کدام یک از لحاظ زمان تبادل کارامدتر هستند.

سیستم‌های قدیمی پرداخت و رمزارزها

ویزا، مسترکارت و پی‌پل از جمله سیستم‌های پرداخت قدیمی و پرطرفدار هستند. گویا آن‌ها همیشه همراه ما بوده‌اند. اما مدتی است که رمزارزهای مبتنی بر بلاک‌چین به عنوان جایگزین سیستم های قدیمی پرداخت روی کار آمده‌اند. مقایسه‌ای مختصر تفاوت بین انتقال بانکی و تبادلات بیت‌کوین را نشان خواهد داد.

خرید با بیت‌کوینخرید با کارت ویزا
پرداخت‌کننده از کیف الکترونیکی استفاده می‌کندپرداخت‌کننده از کیف فیزیکی استفاده می‌کند
تبادل برگشت ناپذیر استخرید قابل استرداد است
مقدار کارمزد به شبکه بستگی داردگاهی کارمزد بالاست
حضور دو نفر کافی استبه حضور سه یا چند طرف نیاز است

همانطور که می‌بینید گاهی بیش از سه طرف در تبادل رمزارزها حضور دارند. آنان که هستند؟ مورد زیر تبادلی به واسطه ویزا است که چهار طرف در آن حضور دارند:

  1. فروشنده
  2. صاحب مال (نهادی مالی که پرداخت برای فروشنده را ممکن می‌سازد)
  3. صادرکننده (بانک صاحب کارت)
  4. فرد صاحب کارت

شما تحت این شرایط و برای انجام پرداخت به تایید سه طرف نیاز دارید که زمان‌بر است.

تبادل رمزارز

سیستم‌های قدیمی پرداخت طی سال‌های اخیر در ارائه خدمات سریع و امن به مشتریان ناتوان بودند. اما سکه‌های دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین قوانین بازی را عوض کرده‌اند. برای مثال، بیش از 100 بانک از پروتکل پرداخت «ریپل» استفاده می‌کنند. ریپل به موسسات مالی کمک می‌کند تا پول را سریع‌تر به مشتریان‌شان انتقال دهند.

به علاوه، سیستم های قدیمی پرداخت همیشه با تبادلات بین المللی مشکل داشتند. اما شبکه های مبتنی بر بلاک چین نامتمرکز بوده و طی چند دقیقه یا حتی چند ثانیه پول را به هر جای دنیا انتقال می دهند.

انتقال پول بین المللی از طریق بانک حدود پنج روز طول می کشد. گاهی نیز این پروسه به علت مشکلات فنی یا تعطیلات با تاخیر مواجه می شود. اما سرعت شبکه های مبتنی بر بلاک چین تحت هر شرایطی بالاست.

همچنین سرعت تبادل سیستم های قدیمی نسبتا پایین است. پلتفرم معروف پی‌پل طی هر ثانیه 193 تبادل انجام می دهد. این درحالی است که ریپل طی هر ثانیه 1700 تبادل را پردازش می‌کند. سرعت تبادل دیگر سیستم‌های پرداخت معروف نیز همانند پی پل است.

لازم به ذکر است که شبکه های مبتنی بر بلاک چین همواره در پی کاهش زمان تبادل خود هستند و روش های جدید افزایش سرعت تبادل را تست می‌کنند. امکان پیشرفت سیستم‌های قدیمی کمرنگ است چون از فناوری های چند دهه پیش استفاده می کنند.

اکنون به پرسرعت ترین رمزارزهای سال 2020 می پردازیم.

5 رمزارز با سرعت تبادل بالا

درحال حاضر بیش از 6000 سکه دیجیتال در بازار وجود دارد و رمزارز شماره 1 یعنی بیت کوین سریع ترین آن ها نیست. در این جا به 5 سکه دیجیتال پرسرعت می پردازیم که زمان تبادل بیت کوین در مقابل‌شان حرفی برای گفتن ندارد.

ای‌اواس

ای او اس

این سکه دیجیتال از پرطرفدارها است. ای‌اواس به مقیاس پذیری معتقد بوده و بر حذف کارمزد تمرکز دارد. ای‌اواس سریع ترین رمز ارز است و در هر ثانیه 3000 تبادل انجام می دهد.

ترون

ترون

انجام 2000 تبادل در ثانیه و کارمزد کم از مزایای ترون است. این شبکه باهدف پیشبرد غیرمتمرکزسازی صنعت سرگرمی و کمک به توسعه دهندگان ایجاد شد.

ریپل

ریپل

سرعت ریپل از سرویس های قدیمی انتقال پول بیشتر است. زمان تبادل آن 1700 تبادل در ثانیه محاسبه شده است. این پلتفرم قصد دارد به یکی از مهره های اصلی صنعت سیستم های پرداخت مبدل شود و هم اکنون بسیاری از بانک های دنیا از آن استفاده می کنند.

استلار لومنس

استلار

زمان تبادل آن 1000 تبادل در ثانیه است. این اکوسیستم دیجیتال روشی سریع، ارزان و امن برای انتقال وجه را فراهم کرده است. استلار معمولا با پی‌پل و دیگر پلتفرم های تجارت الکترونیک مقایسه می شود ااما سرعت بسیار بالاتری دارد.

کاردانو

cardano

کاردانو شبکه قرارداد هوشمند پیشرفته غیرمتمرکزی است که از سکه‌ای به نام ای‌دی‌ای توان می‌گیرد. سرعت تبادل کاردانو 1000 تبادل در ثانیه است. این پلتفرم براساس الگوریتم اثبات سهام عمل کرده و سعی دارد مشکل مقیاس پذیری را حل کند.

حرف آخر

سرعت تبادل یعنی سرعت عمل شبکه و این که شبکه قادر است چه تعداد عملیات در ثانیه را پردازش کند. این امر در بازار سکه دیجیتال حیاتی است چون بیشتر کاربران به خاطر امنیت، شفافیت و سرعت تبادل بالا به سراغ رمزارزها می‌روند.

سیستم های قدیمی پرداخت اغلب با سرعت تبادل دست و پنجه نرم می کنند. پلتفرم هایی مانند ویزا و پی پل 1700 و 193 تبادل در ثانیه انجام می دهند. انتقال پول بین المللی از طریق بانک ها پنج روز و انتقال داخلی تا 24 ساعت زمان میبرد. گاهی نیز این پروسه تحت تاثیر تعطیلات و اتفاقات پیش بینى نشده با تاخیر مواجه می شود.

ای‌اواس با 3000تبادل در ثانیه، ترون با 2000، ریپل با 1700، استلار لومنس با 1000 و کاردانو با 1000 تبادل از جمله پرسرعت ترین سکه های دیجیتال سپتامبر 2020 هستند.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button