هر ساتوشی بیت کوین چقدر است؟

ساتوشی
سرمایه‌گذاری در ساتوشی، همان سرمایه‌گذاری در بیتکوین است. اگر رمزارزها جزوِ پرتفوی سرمایه‌گذاری‌تان هستند یا اگر مایل به گنجاندن کریپتو در پرتفوی‌تان هستید، ساتوشی قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. اگرچه هر دو عملاً یک رمزارز هستند، اما ارزشش را دارد که به Satoshi فکر کنید نه به ارزهای بزرگتر.
فهرست مطالب

در زمان نوشتن این مطلب، ارزش بیت‌کوین در حدود 40000 دلار آمریکاست. کسانی که مدتها قبل روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده بودند، اکنون ثروت هنگفتی نصیبشان شده است. اما قیمت بالای بیت‌کوین، مانعی بر راه ورود سرمایه‌گذاران جدیدِ کریپتو است. اگرچه بیت‌کوین را بصورت خرده نیز می‌توان خرید، اما بسیاری از افراد، با دیدن قیمت بالای بیتکوین، عقب‌نشینی می‌کنند. برای قابل‌دسترس‌تر و جذاب‌تر کردنِ بیتکوین، افراد بسیاری به دنبال داشتن رمزارزی به شکل ساتوشی (SAT) هستند.

ساتوشی چیست؟

ساتوشی، جزء یا بخشی از بیتکوین است. به زبان ساده، ساتوشی برای بیتکوین مانند پِنی برای یک دلار است. هر دوی اینها واحدهایی از سیستم پولی یکسان هستند اما پنی واحدی کوچکتر است. تفاوتشان این است که هر 1 دلار معادل 100 پِنی است اما هر 1 بیتکوین معادل 100 میلیون Satoshi است.

نام کوچکترین واحدِ بیتکوین –یعنی ساتوشی-، از نام ساتوشی ناکاموتو –خالق ناشناسِ بیتکوین- گرفته شده است.

واحدهای جزئیِ رمزارز فقط مختص بیتکوین نیستند. امرارز اتریوم نیز دارای خُرده‌واحدی به‌نام Wei است که از نام Wei Dai که خالق اتریوم است، گرفته شده است. هر اتر برابر با یک میلیون میلیارد Wei است.

 

ارزش هر ساتوشی چقدر است؟

ارزش 1 ساتوشی، تقریباً 100میلیونی‌یُمِ یک بیتکوین است. چون واحدی کوچکتر از بیتکوینِ مشهور است، ارزش آن نیز به ارزش بیتکوین گره خورده است. فعلاً اگر یک ساتوشی بخواهد به 1 دلار برسد، ارزش بیتکوین باید به 100 میلیون دلار رسیده باشد.

ساتوشی بیت کوین

در زمان نگارش این مطلب، یک بیتکوین معادل 40000 دلار آمریکاست. بنابراین یک Satoshi، برابر با 0.0004 دلار ارزش دارد و هر دلار آمریکا برابر با 2500 ساتوشی است. با بالا و پایین رفتن ارزش بیتکوین، این ارقام هم بالا و پایین می‌روند.

آیا ساتوشی ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

سرمایه‌گذاری در این رمزارز، همان سرمایه‌گذاری در بیتکوین است. اگر رمزارزها جزوِ پرتفوی سرمایه‌گذاری‌تان هستند یا اگر مایل به گنجاندن کریپتو در پرتفوی‌تان هستید، ساتوشی قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. اگرچه هر دو عملاً یک رمزارز هستند، اما ارزشش را دارد که به Satoshi فکر کنید نه به ارزهای بزرگتر.

دلیل اول این است که تعداد کمی از سرمایه‌گذاران به خرید بیتکوینِ کامل می‌پردازند. قیمت بیتکوین، زیاد است و اکثر مردم نمی‌توانند یک بیتکوین کامل بخرند. چون اکثر مردم مجبورند مقداری از یک کوین کامل را بخرند، پس بهتر است خرده‌کوین‌ خریداری کنند.

ملاحظه‌ی دیگری که در این زمینه وجود دارد، این است که فقط تعداد محدودی  بیتکوین کامل را می‌توان خلق کرد. بلاکچین ساخته شد تا فقط 21 میلیون کوین کامل را تولید کند. ما هر ساله به این رقم نزدیکتر می‌شویم. به منظور کاهش این سرعت، بیتکوین اقدام به هاونینگ/دونیم‌سازیِ هر 210000 بلوک می‌کند.

در سراسر تاریخ رمزارزها، سه هاونینگ وجود داشته است. هر باری که هاونینگ رخ می‌دهد، پاداش بیتکوین برای ماینرها تا 50 درصد کاهش می‌یابد. در نتیجه، مدتی طول می‌کشد تا به آن رقم نهایی برسند اما همین هاونینگ، اهمیت ساتوشی را نیز افزایش می‌دهد.

ارز ساتوشی

همچنین، انتظار می‌رود که فهرست رمزارزها در آینده از ساتوشی شروع نشود نه از بیتکوین. برای سرمایه‌گذاران متوسطِ کریپتوها، ساتوشی از حجم/ارزش خرید مناسبتری برخوردار است. این باعث می‌شود تراکنش‌ها هم راحت‌تر خوانده شوند و هم سرمایه‌گذاری در بیتکوین، جذاب‌تر و قابل‌دسترس‌تر گردد.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button