بهترین منابع فارسی برای رمزارزها

منابع فارسی برای رمز ارزها
فهرست مطالب

فضای کریپتوکارنسی شبیه به اقیانوسی پر تلاطم است و در این تلاطم گاه مبهم، برای همه آسان نیست که مطمئن شوند چه منابعی برای اخبار یا یادگیری رمزارزها قابل اعتمادترین منابع هستند. در دنیای ارزهای دیجیتال، گاهی اوقات آشکارترین کلاهبرداری‌ها قانونی به نظر می‌رسند، در حالی که اطلاعات خوب و منابع معتبر به گونه‌ای نشان داده می‌شوند که انگار فاد (FUD) یا ساختگی هستند. از طرفی، به دلیل محبوبیت رمزارزها، بسیاری از افراد به دنبال یافتن منابعی برای افزایش اطلاعات در این حوزه هستند و اکثر آن‌ها ترجیح می‌دهند خیلی سریع و به زبان آسان دانش خود را در زمینه کریپتو افزایش دهند. فرقی نمی‌کند که اخیراً با صنعت بلاک چین و رمزارزها آشنا شده باشید یا توسعه‌دهنده‌ و تریدری حرفه‌ای باشید که قصد دارد در مورد این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کند، ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا برای راحتی بیشتر شما علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، بهترین منابع فارسی برای رمزارزها را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

منابع مختلف فارسی برای رمزارزها

برای آموزش و یادگیری ارزهای دیجیتال و یا پیگیری اخبار مربوط به رمزارزها، منابع فارسی گوناگونی از جمله وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها، کتاب، کانال‌های تلگرام، پیج‌های اینستاگرام و ویدیو وجود دارد. در ادامه به صورت جداگانه به معرفی بهترین منابع فارسی برای رمزارزها می‌پردازیم.

6 مورد از بهترین کتاب‌ها برای یادگیری ارزهای دیجیتال

کتاب یکی از بهترین منابع برای رمزارزها است. در ادامه به معرفی کتاب های فارسی در زمینه ارزهای دیجیتال می پردازیم که خواندن آن ها کمک می کند تا اطلاعات و آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد.

1.       کتاب «یک ساتوشی» نوشته محمد آذرنیوار و نیما ملک‌پور

کتاب یک ساتوشی

کتاب یک ساتوشی یکی از بهترین کتاب‌های راهنما برای ورود به دنیای بیت کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال برای افراد مبتدی‌ است. این کتاب به قلم  محمد آذرنیوار و نیما ملک‌پور نوشته شده و در سال 1399 به چاپ رسیده است.

از آن جایی که این کتاب توسط نویسندگان ایرانی و فارسی‌زبان نوشته شده است، به خوبی به نیازهای مخاطبان فارسی‌زبان علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال پاسخ داده است. این کتاب اولین کتاب فارسی با نویسندگان فارسی‌زبان است که در زمینه آموزش ارزهای دیجتال نوشته شده است.

هدف این کتاب 300 صفحه‌ای، آموزش افراد تازه‌وارد برای شروع سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و ماینینگ بیت کوین است. این کتاب البته برای افراد حرفه‌ای نیز مناسب است و می‌تواند به کامل شدن دانش آن‌ها کمک کند. این کتاب توسط انتشارات راه به چاپ رسیده است.

2.       کتاب «ارزهای دیجیتال» نوشته محمد شفائی نجف آبادی

کتاب ارزهای دیجیتال محمد شفائی نجف آبادی

کتاب الکترونیکی ارزهای دیجیتال یکی دیگر از کتاب‌هایی است که به فارسی نگارش شده است. نویسنده این کتاب، محمد شفائی نجف آبادی، سعی داشته تا مفاهیم پایه و کاربردی مربوط به ارز دیجیتال، بلاک چین، استخراج رمز ارز، سرمایه‌گذاری و سایر مفاهیم را به صورت گام به گام و با زبان آسان بیاموزد. این کتاب هم برای افراد تازه‌کار و هم افراد باتجربه مناسب است.

3.       کتاب سیستم‌های فناوری دفتر کل توزیع شده نوشته میشل راکس و اندروکلیدن

کتاب سیستم‌های فناوری دفتر کل توزیع شده

این کتاب یکی از بهترین مرجع‌ها برای رمزارزها است که در سال 2018 توسط میشل راکس و اندروکلیدن نوشته شده و توسط ریحانه خیربخش و فاطمه عبدالله به فارسی برگردان شده است. این کتاب به منظور یکپارچه‌سازی اصطلاحات پیچیده حوزه بلاک‌چین و رمزارزها نوشته شده است و برای کارشناسان حوزه DLT یکی از منابع فارسی قابل استناد محسوب است. کتاب سیستم‌های فناوری دفتر کل توزیع شده در حوزه بلاک چین نوشته شده و برای فعالان این حوزه اطلاعات مناسبی را اراده می‌دهد. این کتاب توسط انتشارات راه پرداخت به چاپ رسیده است.

 

4.       کتاب واژه نامه بلاک چین نوشته متیو کینیوا و کریستوف دبونیوییل

واژه نامه بلاک چین

واژه نامه بلاک چین را می‌توان یک راهنمای بسیار خوب برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال دانست. بلاک چین یکی از فناوری‌های جدید است که پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. از سویی دیگر، این تکنولوژی به تازگی وارد ایران شده و هنوز برای بسیاری از ما اصطلاحات این حوزه گنگ و نامفهوم است. به همین دلیل داشتن بهترین منابع فارسی برای رمزارزها کمک می‌کند تا آسان‌تر این حوزه را درک کنیم. واژه نامه بلاک چین، کتاب 62 صفحه‌ای نوشته متیو کینیوا و کریستوف دبونیوییل و ترجمه هانیه عظیم زادگان و شیما السادات طباطبایی یکی از این کتاب‌ها است که مفاهیم پایه حوزه رمزارزها و فناوری بلاک چین و همچنین استخراج رمزارزها را شرح داده است. این کتاب 50 واژه مرتبط با حوزه بلاک چین را به طور کامل توضیح داده است.

5.       بیت کوین به زبان ساده نوشته نیل هافمن

بیت کوین به زبان ساده

بیت کوین را می‌توان محبوب‌ترین رمز ارز دانست که در ایران نیز محبوبیت زیادی دارد. اگر شما هم از طرفداران این ارز دیجیتال هستید، اما اطلاعات چندانی در مورد آن ندارید، کتاب بیت کوین به زبان ساده نوشته نیل هافمن و ترجمه مصطقی دهقان، به زبان ساده تمامی سوالات ذهنی از سوالاتی مانند بیت کوین چیست تا استخراج بیت کوین و کدنویسی را توضیح می‌دهد. در کتاب بیت کوین به زبان ساده، نویسنده سعی کرده تا ابزارها و اپلیکیشن‌های کار با بیت کوین را نیز معرفی کند و روش‌های ترید کردن بیت کوین را هم معرفی کند. این کتاب توسط نشر داریا به چاپ رسیده است.

 

6.       کتاب ارز دیجیتال: راهنمای جامع چگونگی داد و ستد با بیت کوین‌ها و آلت کوین‌ها نوشته ماروین نیوفیند و مارچین کاسپرچیک

راهنمای جامع چگونگی داد و ستد با بیت کوین‌ها و آلت کوین‌ها

این کتاب یکی از بهترین کتاب های راهنما برای ترید کردن تخصصی ارز دیجیتال است و مفاهیم پایه و پیچیده‌ی حوزه کریپتوکارنسی مانند ارز دیجیتال و بیت کوین را به زبان ساده و به صورت کامل توضیح داده است. اگر قصد دارید که به صورت ثمربخش وارد حوزه ارزهای دیجیتال وید و سرمایه‌گذاری صحیح داشته باشید، خواندن کتاب ارز دیجیتال: راهنمای جامع چگونگی داد و ستد با بیت کوین‌ها و آلت کوین‌ها نوشته ماروین نیوفیند و مارچین کاسپرچیک، ترجمه ابوافضل آدرسی و امید خیاط را توصیه می‌کنیم.این کتاب توسط نشر نوین به چاپ رسیده است.

معرفی 5 وب‌سایت و بلاگ‌ فارسی منبع برای رمزارزها

یکی از بهترین منابع فارسی برای رمزارزها، وبسایت‌ها و وبلاگ‌هایی هستند که به صورت روزانه اخبار و آموزش‌های مربوط به ارز دیجیتال را منتشر می‌کنند. در ادامه به معرفی 5 مورد از این وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌پردازیم.

1.       وبسایت داراماینر

یکی از بهترین منابع فارسی فعال در حوزه ماینینگ بیت کوین وبسایت داراماینر است که بخش وبلاگ آن با بهره‌گیری از مطالب روز دنیا، مفاهیم پایه رمز ارز و همچنین استخراج بیت کوین را آموزش می‌دهد. این وبسایت با بهره‌گیری از متخصصان آشنا به تکنولوژی بلاک چین شکل گرفته است و سعی دارد تا به ساده‌ترین و بهترین نحو مفاهیم را بررسی کند و خدمات خود را ارائه دهد. مطالب این وبسایت به ماینرها و طرفداران حوزه ارز دیجیتال به خوبی آموزش می‌دهد که ماینینگ بیت‌کوین را ساده‌تر از همیشه انجام دهند و درآمد کسب کنند و در عین حال به روشی صحیح و با دانش کامل نسبت به مفاهیم، ترید و خرید و فروش ارز دیجیتال انجام دهند. علاوه بر این، وبسایت داراماینر در حوزه خرید و فروش دستگاه های ماینینگ مانند دستگاه آسیک نیز خدمات خود را ارائه می دهد.

2.       وبسایت ارز دیجیتال

وبسایت ارز دیجیتال در سال 1396 و به کمک جمعی از متخصصان آشنا به تکنولوژی و علوم کامپیوتر تاسیس شد. هدف این وبسایت، کمک به فعالان حوزه ارز دیجیتال بوده است تا بتوانند با آگاهی بخشیدن به این فعالان، مانع از سوءاستفاده‌ی کلاهبرداران شوند. این وبسایت یکی از بزرگ‌ترین و به‌روزترین وبسایت‌های مرجع اخبار و تحولات حوزه رمزارزها و فناوری بلاک چین است که مفاهیم اساسی این صنعت را به زبانی ساده آموزش می‌دهد. این وبسایت در نظر دارد تا با برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی و فنی در حوزه بلاک چین، میزان آگاهی در این صنعت را افزایش دهد. این وبسایت یکی از بهترین منابع فارسی برای رمزارزها محسوب می‌شود.

3.       وبسایت بایننس فا

وبسایت بایننس فارسی در سال 1399 کار خود را با جمعی از متخصصان حوزه دیجیتال مارکتینگ و تحلیلگران بازار رمز ارزها آغاز کرد. این وبسایت از ابتدای فعالیت خود سعی داشته تا اطلاعات کامل و صحیح در حوزه ارزهای دیجیتال را ارائه دهد. این وبسایت علاوه بر آموزش در حوزه رمز ارزها، خدمات مشاوره، سیگنال و تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال مدیریت سرمایه‌گذاری و احساسات نیز ارائه می‌دهد.

4.       خانه سرمایه

خانه سرمایه یکی از وبسایت‌های فعال در زمینه بورس و ارز دیجیتال است که مطالب به روز و کاربردی آن به یادگیری آسان مفاهیم پایه و پیشرفته ارزهای دیجیتال کمک می‌کند. این وبسایت هدف خود را پرورش دانشجویان توانمندی توصیف می‌کند که می‌توانند زندگی بهتری برای خود و اطرافیان بسازند. خانه سرمایه تلاش می‌کند تا از طریق مطالب آموزشی، دوره‌های مختلف و وبینارها به این هدف خود دست پیدا کند.

5.       وبسایت نامدار آکادمی

یکی دیگر از بهترین منابع فارسی برای رمزارزها، وبسایت نامدار آکادمی است که از سال 1389 کار خود را در حوزه بازارهای مالی آغاز کرد و در سال 1396 تمرکز خود را بر آموزش در زمینه اقتصادی و مالی، از جمله ارزهای دیجیتال، گذاشته است. این وبسایت با اطلاعات آموزشی و اخبار به‌روز در حوزه رمزارزها توانسته شراط یادگیری را برای علاقه‌مندان به این حوزه فراهم کند.

بهترین کانال‌های تلگرام برای یادگیری ارزهای دیجیتال

علاوه بر کتاب‌ها و وبسایت‌هایی که به عنوان بهترین منابع فارسی برای رمزارزها معرفی کردیم، در تلگرام نیز کانال‌هایی فعالیت دارند که با اطلاعات کامل و تجزیه و تحلیل‌های قوی خود، منبع‌های خوبی برای آموزش و یادگیری ارزهای دیجیتال محسوب می‌شوند. در ادامه چند مورد از این کانال‌ها را معرفی خواهیم کرد.

بهترین منابع برای رمزارزها

1.       کانال تلگرام بلاک چین ویزاردز

@Blockchain_Wizards یکی از بهترین منابع فارسی برای ارزهای دیجیتال است که به بررسی کامل پروژه‌های رمزارزها و اخبار کریپتوکارنسی می‌پردازد. این تیم 7 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند و خدمات خود را در حوزه‌ی تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، سنتیمنتال و آن‌چین مارکت ارائه می‌دهد.

2.       کانال ارز دیجیتال امیرحسین نام آور

@namdaracademy کانال تلگرام وبسایت نامدار آکادمی است که خبرهای لایو و به‌روز بازار رمزارزها را منتشر می‌کند. هدف این کانال انتشار سریع اخبار و آگاهی‌بخشی به علاقه‌مندان است.

3.       کانال تگرام ارز دیجیتال

کانال @arzdigital متعلق به وبسایت ارز دیجیتال است که در آن به تحلیل، بررسی و اخبار بازار ارزهای دیجیتال می‌پردازد. زیر مجموعه این کانال، کانال تلگرام @Arzdigitalb که اخبار فوری رمز ارزها را به صورت روزانه منتشر می کند. این کانال یکی از بهترین منابع فارسی برای فعالان حوزه کریپتوکارنسی است.

4.       کانال تلگرام امیر رمزعلی

کانال تلگرامی dr_signal_crypto@ مرجع فارسی زبان تخصصی برای سیگنال دادن ارزهای دیجیتال است. این کانال با انتشار مطالب آموزشی، اخبار به‌روز و اینفوگرافیک، سعی دارد تا به علاقه‌مندان ترید ارز دیجیتال، معاملات صحیح را بیاموزد. این کانال تلگرام متعلق به وبسایت دکتر سیگنال است.

5.       کانال تلگرام سلام کریپتو

کانال تلگرام  @SalamCrypto پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی در زمینه ی بازارهای مالی است که سعی دارد با فراهم آوردن بستری حرفه ای، آگاه لازم را برای مخاطبان ایجاد کند. این کانال علاوه بر اخبار رمزارز، آموزش رایگان در این زمینه نیز ارائه می‌کند و منبعی قوی برای یادگیری حوزه بلاک چین است.

پیج اینستاگرام

اگر هیچ یک از منابع بالا را دوست نداشتید و یا اگر صرفاً طرفدار اینستاگرام هستید و دوست دارید در این شبکه اجتماعی به یادگیری دنیای ارزهای دیجیتال بپردازید، در ادامه بهترین پیج‌های اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم که بهترین منابع فارسی برای رمزارزها محسوب می‌شوند.

1.       پیج اینستاگرام امید فدوی

پیج اینستاگرام امید فدوی یکی از منابع خوب فارسی برای آموزش های ارز دیجیتال است. این پیج به صورت روزانه به بررسی اخبار و اطلاعات کاربردی می‌پردازد و با تجزیه و تحلیل‌های متنوع، مفاهیم حوزه سارز دیجیتال را به زبانی ساده و کاربردی توضیح می‌دهد. اگر قصد یادگیری فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را دارید یا می‌خواهید به صورت حرفه‌ای ترید کنید، این کانال می‌تواند برایتان مفید باشد.

2.       پیج اینستاگرام امیر رمزعلی

پیج اینستاگرام امیر رمزعلی یکی از پرمخاطب‌ترین پیج‌های حوزه رمز ارز است که در آن می‌توانید مهارت سرمایه‌گذاری را یاد بگیرید. این پیج به صورت روزانه مطالب کاملی را به صورت ویدیو منتشر می‌کند و به سوالات مهم و رایجی پاسخ می‌دهد که کار آغاز ورود به دنیای ارزهای دیجیتال را آسان‌تر می‌کند.

3.       پیج اینستاگرام PersianBitcoinSupport

یکی از بهترین منابع فارسی در حوزه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال پیج اینستاگرام PersianBitcoinSupport است که روزانه ده ها تحلیل در حوزه انواع رمزارزها ارائه می‌کند. این پیج یکی از پرمخاططب‌ترین پیج‌های فعال در حوزه رمز ارز است.

4.       پیج اینستاگرام arzjadid

پیج اینستاگرام ارز جدید سانه خبری و آموزشی ارزهای دیجیتال است که یکی از پیج‌های مرجع برای ترید و یادگیری ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این پیج متعلق به وبسایت ارز جدید است که مطالب بسیار خوب و به‌روزی را در حوزه رمزارزها ارائه می‌دهد.

5.       پیج اینستاگرام arznow

پیج اینستاگرام arznow یکی از پیج‌های قوی و پر بازدید اینستاگرام است اخبار بازار مالی ،ارزدیجیتال و اقتصاد را خیلی سریع منتشر می‌کند و به این ترتیب آگاهی در حوزه رمز ارزها را به همراه دارد. این پیج اینستاگرام متعلق به وبسایت حسینی فایننس است که این وبسایت نیز یکی از بهترین‌های حوزه ارز دیجتال محسوب می‌شود.

کلام پایانی

در این مطلب به معرفی بهترین منابع فارسی رمزارزها پرداختیم و به بررسی کتاب‌ها، وبسایت‌ها و وبلاگ‌ها، کانال‌های تلگرام و پیج‌های فعال در این حوزه پرداختیم. قطعاً منابع بیشتری در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت دارند و ما در اینجا به چند مورد از بهترین‌ها پرداختیم. منتظر شنیدن نقطه نظرات و پشنهادهای شما هستیم.

دارا در حقیقت یک پلتفرم استخراج بیت‌کوین است. دغدغه‌های مدیریت و تامین برق ماینرها را رها کنید و ماینینگ را با خیال راحت به ما بسپارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصد دارید بیت‌کوین استخراج کنید؟

در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس می‌گیریم

dara-logo-pop
قصد دارید بیتکوین استخراج کنید؟
در اسرع وقت برای مشاوره رایگان با شما تماس میگیریم.
Call Now Button